Żużel. Wiktor Lampart kontuzjowany. Nie pojedzie w inauguracji

Żużel. Wiktor Lampart kontuzjowany. Nie pojedzie w inauguracji
Facebook @Wiktor Lampart #47

Kibice KS Apatora Toruń do samego końca mogli zastanawiać się, w jakim zestawieniu ich ulubieńcy pojadą w ligowej inauguracji. Przeciwnikiem tej drużyny będzie ebut.pl Stal Gorzów. Ostatecznie okazało się, że Wiktor Lampart jest kontuzjowany i zabraknie go w tym pojedynku. O swoim stanie zdrowia żużlowiec poinformował we wpisie na Facebooku, opowiadając o całym zajściu.

Ostatni sparing z Abramczyk Polonią Bydgoszcz był dla Wiktora Lamparta bardzo pechowy. Polski żużlowiec dwukrotnie upadł. Do pierwszego incydentu doszło w trzecim biegu po szczepieniu się motocykli z Krzysztofem Buczkowskim, a potem 23-latek zderzył się z Kaiem Huckenbeckiem. Po tym zajściu żużlowiec zakończył swój udział w tym meczu.

Wiktor Lampart nie pojedzie ze Stalą Gorzów

Z powodu tego, co działo się w sparingu, można było zastanawiać się, czy 23-latek będzie w pełni sił w kontekście inauguracji ligowej. Jak się okazało, Wiktor Lampart jest kontuzjowany i żużlowca ostatecznie zabraknie. Głos na temat tego urazu zabrał sam zawodnik.

“Niestety, po drugim upadku na sparingu w Bydgoszczy, nie pojadę w niedzielnym meczu z Gorzowem z powodu urazu prawej nogi. Zawodnik z drużyny przeciwnej, który jechał przede mną, wywrócił się, a jego motocykl nagle wyleciał na środek toru i nie miałem możliwości ominięcia go” – napisał we wpisie na Facebooku.

Nie ma na razie pewności, kiedy Wiktor Lampart będzie w optymalnej formie i da radę wrócić na tor. “Robię wszystko, żeby jak najszybciej wrócić do pełni sił. Trzymajcie kciuki razem ze mną za chłopaków z KS Apator Toruń” – napisał 23-latek we wpisie.

W pierwszej kolejce PGE Ekstraligi ebut.pl Stal Gorzów podejmie na własnym stadionie KS Apatora Toruń. Początek tego meczu zaplanowano na niedzielę o 19:15. Warto przypomnieć, że w ostatnim sezonie Gorzowianie zajęli trzecie miejsce w tabeli, natomiast goście dzisiejszego spotkania zakończyli zmagania na piątej pozycji.