Kto sędziuje mecz Polska – Walia? Sędzia już znany

Kto sędziuje mecz Polska – Walia? Sędzia już znany
fot. Icon Sport

Przed reprezentacją Polski decydujący mecz w kontekście walki o awans na mistrzostwa Europy 2024. Już 26 marca biało-czerwoni zagrają z Walią. Kto sędziuje Polska – Walia? 

Daniele Orsato sędzią meczu Polska – Walia

Na horyzoncie najważniejszy mecz reprezentacji Polski w ostatnim czasie. Stawką starcia Walia – Polska, do którego dojdzie w Cardiff – będzie awans na mistrzostwa Europy 2024 w Niemczech. Jest więc o co grać, jest o co walczyć.

Po ostatnim starciu biało-czerwonych zasadniczo są powody do optymizmu. To dlatego, że Polacy pewnie rozprawili się z Estonią (5:1). Co prawda w tym starciu nie zabrakło potknięć naszej kadry narodowej, jednak generalnie wydaje się, że ten zespół może powalczyć o awans na Euro 2024.

Wszystko stanie się jasne 26 marca. Pojedynek Walia – Polska sędziować będzie popularny włoski arbiter Daniele Orsato. Na liniach pomagać mu będą Ciro Carbone i Alessandro Giallatini, zaś sędzią technicznym będzie Davide Massa.

Arbitrem VAR został Massimiliano Irrati. Jego asystentem będzie zaś Paolo Valeri.

Daniele Orsato jest uważany za sędziego absolutnie wybitnego. Ma on bardzo duże doświadczenie. W 2020 roku prowadził choćby finał Ligi Mistrzów. W 2022 roku sędziował zaś mecz otwarcia mistrzostw świata w Katarze. Prowadził też inne spotkania w ramach mundialu.

Był też arbitrem Euro 2020. Orsato uznawany jest za niemal pewnego kandydata do sędziowania jednego z tegorocznych ćwierćfinałów i jednego z półfinałów Ligi Mistrzów. Niewykluczone, że właśnie ten arbiter poprowadzi mecz finałowy mistrzostw Europy 2024!

Generalnie Orsato to marka sama w sobie. Co ciekawe, jest on szczęśliwy dla pierwszej reprezentacji Polski. Biało-czerwoni jeszcze nigdy nie przegrali spotkania, które sędziował właśnie ten włoski arbiter. To chyba mówi samo za siebie i jest powodem do wielkiego optymizmu.

Mamy ogromną nadzieję, że przy okazji starcia Walia – Polska Orsato przyniesie szczęście naszym kadrowiczom. Biało-czerwoni z Walijczykami zagrają w dniu 26 marca (wtorek). Początek spotkania przewidziano na godzinę 20:45. Transmisja dostępna będzie na kanałach TVP 1 oraz TVP Sport. Emocji absolutnie nie zabraknie. Będzie się działo!