MŚ siatkarzy 2022 1/8 finału: pary, mecze, wyniki, zasady, kiedy grają?

MŚ siatkarzy 2022 1/8 finału: pary, mecze, wyniki, zasady, kiedy grają?

Do pierwszego meczu 1/8 finału MŚ siatkarzy pozostało jeszcze całkiem sporo czasu. To odpowiedni moment, aby przyjrzeć się nieco bliżej parom drużyn, jakie spotkają się w tej fazie turnieju. Które mecze zapowiadają się najciekawiej? Gdzie walka powinna być najbardziej wyrównana? O tym w niniejszym tekście. Serdecznie zapraszamy.

1/8 finału MŚ Siatkarzy 2022

Pora na dalszą część emocji, jaką zapewnią nam Mistrzostwa Świata w siatkówce 2022. 1/8 finału rozpoczyna się już 3 września punktualnie 0 17:30 meczem pomiędzy reprezentacjami Słowenii oraz Niemiec. Jak przedstawiają się pozostałe pary tej rundy? Sprawdźcie to w poniższym zestawieniu:

Słowenia – Niemcy (3 września godz. 17:30)

Włochy – Kuba (3 września godz. 21:15)

USA – Turcja (4 września godz. 17:30)

Polska – Tunezja (4 września godz. 21:00)

Holandia – Ukraina (5 września godz. 17:30)

Francja – Japonia (5 września godz. 21:00)

Serbia – Argentyna (6 września godz. 17:30)

Brazylia – Iran (6 września godz. 21:00)

Słowenia – Niemcy

Słoweńcy jako współgospodarze całego tego zamieszania mają z pewnością sporą presję związaną z osiągnięciem jak najlepszego wyniku. W 1/8 finału los skrzyżował ich drogi z Niemcami. Nasi sąsiedzi z zachodu to przeciwnik, który jest w stanie sprawić sporą niespodziankę. Jak będzie tym razem? Czas pokaże.

Holandia – Ukraina

Chyba tylko nieliczni spodziewali się scenariusza, wedle którego Holendrzy zakończą zmagania w grupie F z kompletem zwycięstw. Taki przebieg zdarzeń nie pozwala lekceważyć ich choćby w najmniejszym stopniu. W starciu z Ukraińcami ich szanse oceniane są zdecydowanie wyżej. Mamy przeczucie graniczące z pewnością, że zobaczymy ich w ćwierćfinale.

USA – Turcja

Podczas mistrzostwa świata siatkówka 2022 1/8 finału z udziałem reprezentacji Stanów Zjednoczonych interesuje nas zdecydowanie najbardziej. To wszystko przez wzgląd na to, iż triumfator tej potyczki będzie ćwierćfinałowym rywalem Polaków. Właściwie wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na Amerykanów. Pamiętajmy jednak, że siatkówka to tylko sport. Może zatem zdarzyć się tu absolutnie wszystko.

POLSKA – Tunezja

Jeśli Biało-czerwoni myślą poważnie o osiągnięciu jakiegokolwiek sukcesu na MŚ siatkarzy 2022, 1/8 finału musi być dla nic tylko i wyłącznie przystankiem w marszu po kolejne złoto. Liczymy więc na to, że niedzielny pojedynek w gliwickiej hali zakończy się szybkim i bezproblemowym zwycięstwem.

Włochy – Kuba

Niepokonani Włosi kontra reprezentacja Kuby, która w pierwszej kolejce grupowej napędziła sporego stracha Brazylijczykom. Mimo znacznej sympatii do zespołu z Ameryki Północnej zwycięzca tego meczu może być tylko jeden. Mowa tu oczywiście o podopiecznych Ferdinando De Giorgiego.

Francja – Japonia

Zdaniem wielu ekspertów Trójkolorowi to najlepiej zbilansowana ekipa pośród wszystkich szesnastu drużyn, które zameldowały się w pierwszej fazie rywalizacji pucharowej. Po drugiej stronie siatki groźny rywali z Azji. Pora więc potwierdzić te pochlebne opinie na boisku.

Brazylia – Iran

Wicemistrzowie świata sprzed czterech lat zdają się być aktualnie stosunkowo dalecy od swojej optymalnej formy. Na zostawienie w pokonanym polu Irańczyków ich obecna dyspozycja powinna zdecydowanie wystarczyć. Czy będą w stanie osiągnąć coś więcej? Mamy ku temu spore wątpliwości.

Serbia – Argentyna

Chyba najbardziej wyrównany z pojedynków 1/8 finału. Serbowie jako jedna z dwóch reprezentacji ukończyli rywalizację grupową bez straty choćby jednego małego seta. Zdaniem bukmacherów to właśnie oni są głównymi faworytami do wygrania tej pary. Musimy przyznać szczerze, że myślimy dokładnie tak samo.

Jak będą wyglądać na MŚ siatkarzy 2022 ćwierćfinały?

Po tym jak na Mistrzostwa Świata w siatkówce 2022 1/8 finału dobiegnie już końca, to czekają nas oczywiście starcia ćwierćfinałowe. Potencjalne pojedynki w tej fazie turnieju mogą wyglądać następująco:

Polska – Tunezja / USA – Turcja

Serbia – Argentyna / Brazylia – Iran

Słowenia – Niemcy / Włochy – Kuba

Holandia – Ukraina / Francja – Japonia

Kiedy kolejne rundy Mistrzostw Świata siatkarzy 2022?

Z uwagi na to, że na MŚ siatkarzy 2022 1/8 finału to zdecydowanie nie jest koniec zmagań, to warto posiąść podstawową wiedzę na temat tego, kiedy zaplanowano rozgrywanie kolejnych rund pucharowych tego pasjonującego siatkarskiego czempionatu. I tak ćwierćfinały będą odbywały się w dniach 7-8 września. Dwa w Lublanie i dwa w Gliwicach. Następnie cztery najlepsze ekipy w całych mistrzostwach przeniosą się do katowickiego Spodku. Tam oprócz półfinałów (10 września) rozegrane zostaną także mecze o medale. 11 września o godz. 18:00 spotkanie o brąz oraz trzy godziny później potyczkę o złoty medal MŚ siatkarzy 2022.