Oktawia Płomińska wzmocni kadrę MKS-u Perła Lublin

Oktawia Płomińska wzmocni kadrę MKS-u Perła Lublin

Oktawia Płomińska od sezonu 2021/2022 będzie reprezentować barwy MKS-u Perła Lublin. 22-letnia zawodniczka występująca obecnie w MKS-ie Piotrcovii Piotrków Trybunalski związała się z lubelskim klubem trzyletnim kontraktem. 

Skrzydłowa rozpoczynała swoją karierę w UKS-ie PR Chorzów. Później występowała w chorzowskim Ruchu, w którym zadebiutowała w Superlidze. W 2017 roku przeniosła się z górnośląskiego zespołu do SPR-u Pogoń Szczecin, gdzie grała przez dwa sezony. Potem zasiliła I-ligowy MTS Żory, a w marcu 2020 roku powróciła do najwyższej klasy rozgrywkowej, wzmacniając MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski. W trwających rozgrywkach PGNiG Superligi kobiet 22-latka jest najskuteczniejszą zawodniczką drużyny z Piotrkowa Trybunalskiego. W dziewięciu meczach Oktawia Płomińska rzuciła 41 bramek.

– Możliwość gry w biało-zielonych barwach to dla mnie ogromne wyróżnienie. Mogę nawet powiedzieć, że to w pewnym sensie spełnienie marzeń, bo nie jest łatwo dostać się do drużyny mistrza Polski. Lubelscy kibice są wymagający, ale jednocześnie najlepsi w Polsce. Zamierzam dawać z siebie 150%, by odnosić w MKS sukcesy. Wiem, że mogę zaoferować drużynie szybkość przy kontratakach, bo to jedna z moich największych broni. Wierzę, że będę mogła z niej jak najczęściej korzystać, ale także wesprzeć zespół w sferze mentalnej – powiedziała Oktawia Płomińska w rozmowie z klubowymi mediami MKS-u Perła Lublin.

fot. MKS Perła Lublin