Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2024: Grupa D (tabela i wyniki)

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2024: Grupa D (tabela i wyniki)
fot. Icon Sport

Grupa D Mistrzostw Europy w piłce ręcznej 2024 jest tym gronem, które polskiego fana interesuje bez wątpienia najbardziej. Jak aktualnie wygląda sytuacja Biało-czerwonych? Sprawdźmy, czy Kamil Syprzak i spółka mają jeszcze szanse na awans do kolejnej fazy turnieju.

Grupa D – tabela Mistrzostw Europy w piłce ręcznej 2024

Dokładnie 24 drużyny biorą udział w najważniejszej tegorocznej imprezie w całym kalendarzu gier reprezentacyjnych. Mam na myśli oczywiście Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2024. Tabela grupy D po pierwszej serii gier przybrała następujący kształt:

  1. Słowenia 4 pkt
  2. Norwegia 3 pkt
  3. Wyspy Owcze 1 pkt
  4. Polska 0 pkt

Grupa D – wyniki i terminarz Mistrzostw Europy w piłce ręcznej 2024

Za nami dwie serie gier w grupie D. Oto jak przedstawiają się Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2024 wyniki:

  • Słowenia – Wyspy Owcze 32:29
  • Norwegia – Polska 32:21
  • Polska – Słowenia 25:32
  • Wyspy Owcze – Norwegia 26:26

Tak jak pierwotnie przewidywaliśmy, Słoweńcy postawili podopiecznym Marcina Lijewskiego arcytrudne warunki. W pierwszych minutach meczu można było jeszcze odnieść wrażenie, że nasze Orły spróbują odnotować w tym meczu korzystny wynik. Im więcej czasu mijało, tym tej wiary było jednak coraz mniej.

Sytuacja w tabeli grupy D wygląda tak, że Polacy nie mają już najmniejszych szans na udział w kolejnej fazie mistrzostw. Istnieje nawet prawdopodobieństwo, że czempionat zakończymy z zerowym dorobkiem punktowym. Skąd takie przypuszczenia? Wystarczy zobaczyć, jak wyglądało kilka ostatnich minut starcia Farerów z Norwegami. Wyspiarze zostawili serce na parkiecie, za co los dał im historyczny remis.

Ci, którzy mieli być dostarczycielami łatwych punktów, mogą się finalnie okazać niespodzianką, a to my wcielimy się w rolę tzw. chłopców do bicia. Przykre, ale prawdziwe.