Iga Świątek trenuje przed Roland Garros 2023. Uwagę przykuwa jedna rzecz

Iga Świątek trenuje przed Roland Garros 2023. Uwagę przykuwa jedna rzecz
fot. Icon Sport

Czy Iga Świątek zagra w Roland Garros 2023? Takie pytanie zadają sobie kibice. I wygląda na to, że właśnie poznaliśmy odpowiedź. Polka “zameldowała się” w Paryżu i odbyła już pierwszy trening. Do sieci trafiły zdjęcia, a uwagę przykuwa zwłaszcza jedna rzecz.

Iga Świątek na pierwszym treningu przed Roland Garros 2023

Kilka dni temu tenisowy świat, a zwłaszcza polscy kibice zadrżeli, kiedy Iga Świątek wycofała się z turnieju w Rzymie wskutek kontuzji uda. Chwilę później Polka podała jednak optymistyczne informacje, że rezerwuje bilety do Paryża, jednak potrzebuje chwilę odpoczynku. Jak mówiła, tak zrobiła. Dzisiaj Iga Świątek zameldowała się w Paryżu i wydaje się, że jest w najwyższej gotowości na Roland Garros 2023. Iga Świątek odbyła trening na prywatnym obiekcie Jean Bouin, ale do sieci i tak trafiły zdjęcia.

Na zdjęciach widzimy, jak Iga Świątek przygotowuje się do Roland Garros 2023. Świątek jest z całym swoim sztabem, włącznie z trenerem Tomaszem Wiktorowskim i menadżerką Darią Abramowicz. To, co przykuwa uwagę, to brak tape'ów na kontuzjowanej nodze Igi. Wygląda więc na to, że po kontuzji nie ma już śladu. Raczej wątpliwe, że Iga ryzyzkowałaby na treningu bez dodatkowych zabezpieczeń, kiedy noga nie byłaby w 100% “sprawna”.

Na ten moment Iga Świątek nie potwierdziła czy zagra w Roland Garros 2023. Wydaje się to jednak formalnością. Zwłaszcza po tym, co zobaczyliśmy na zdjęciach z treningu. Przypomnijmy, że Polka jest zdecydowaną faworytką paryskiego turnieju. Iga Świątek Roland Garros 2023 wygrywała już dwa razy w karierze – przed rokiem oraz w 2020 roku. Przed turniejem w Paryżu doszła do ćwierćfinału w Rzymie, gdzie musiała skreczować z powodu kontuzji. Wcześniej zagrała w finale w Madrycie oraz wygrała turniej w Stuttgarcie. To pokazuje, że Świątek na mączce jest znów piekielnie mocna i kiedy będzie rzeczywiście w pełnej dyspozycji, to na French Open 2023 ktokolwiek może mieć problemy, żeby jej zagrozić.