Roland Garros 2022 nagrody: ile zarobią najlepsi, Świątek i Hurkacz, jaka pula nagród?

Już tylko kilka dni dzieli nas od wielkoszlemowego French Open. Kwalifikacje rozpoczną się 16 maja, a turniej główny 22 maja 2022 roku. W związku z tym, warto przyjrzeć się, jak wyglądają na Roland Garros 2022 nagrody. Nie ma co się oszukiwać, pula nagród robi piorunujące wrażenie.

Jak wysokie są na Roland Garros 2022 nagrody?

Organizatorzy paryskiego turnieju poinformowali, że tegoroczne nagrody pieniężne Roland Garros będą rekordowo wysokie. Pula nagród wzrosła aż o 6,8%, w stosunku do turnieju w 2019 roku, czyli jeszcze przed pandemią koronawirusa.

  • Roland Garros pula nagród: 43,6 miliona euro
  • Nagrody dla zwycięzców gry pojedynczej: po 2,2 miliona euro

Najwięcej, względem 2019 roku, bowiem aż o 66% wzrosły na Roland Garros nagrody 2022 w kwalifikacjach. Ciekawie wyglądają też na tegorocznym Roland Garros debel nagrody, które powędrowały w górę o ponad 6%, w stosunku do ostatniej edycji sprzed pandemii. Sowite pieniądze zaczną się już także w pierwszej rundzie singla. Przegrani na tym etapie turnieju otrzymają po 62 000 euro.

roland garros 2022 nagrody

Jakie nagrody w Roland Garros w poprzednich latach?

O ile cała pula nagród Roland Garros jest rekordowa względem poprzednich edycji, to zwycięzcy zainkasują nieco mniej, niż we wspomnianym, rekordowym roku 2019. Wówczas na konta triumfatorów wpadło po około 2,3 miliona euro. Teraz, jak wspomnieliśmy, będzie to około 2,2 miliona euro.

Niemniej jednak, spoglądając na Roland Garros 2022 nagrody pieniężne, tenisiści mogą być jak najbardziej zadowoleni. W ubiegłym roku, zwycięzcy singla Krejcikova i Djoković zainkasowali “zaledwie” po 1,4 miliona euro, a w 2020 roku na konto Igi Świątek wpadło 1,6 miliona euro. Jeżeli Świątek wygra Roland Garros, to zainkasuje zatem swoją najwyższą w karierzę nagrodę. Jest o co walczyć. Jazda!

Zobacz ponadto, którzy Polacy zagrają na Roland Garros 2022. Można już też stawiać zakłady bukmacherskie Roland Garros.