Roland Garros 2022: Polacy gotowi na Wielkiego Szlema. Zobacz, kto i kiedy grają

Na turnieju Roland Garros Polacy będą stanowić całkiem pokaźne grono zawodników. Co prawda Kacper Żuk i Katarzyna Kawa nie przebrnęli przez kwalifikację singlistów, ale i tak czekają nas wielke emocje i fantastyczne mecze Polaków.

Roland Garros 2022 Polacy

Kto z naszych zagra na Roland Garros 2022: kiedy grają Polacy?

Polska swoich reprezentantów będzie miała zarówno w turnieju gry pojedynczej kobiet, mężczyzn, jak i w obu przypadkach w turnieju gry podwójnej na Roland Garros 2022. Łącznie zobaczymy 10 polskich tenisistów. Oto Polacy w Roland Garros:

  • W grze pojedynczej kobiet zagrają: Iga Świątek, Magda Linette oraz Magdalena Fręch.
  • W grze pojedynczej mężczyzn zagrają: Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak.
  • Debel kobiet to: Magda Linette, Alicja Rosolska, Katarzyna Kawa, Katarzyna Piter.
  • Debel mężczyzn to: Jan Zieliński, Łukasz Kubot, Kamil Majchrzak.

Warte podkreślenia jest, że tym razem Hubert Hurkacz koncentruje się wyłącznie na grze pojedynczej, co zresztą nie dziwi, patrząc, że mamy do czynienia z Wielkim Szlemem. Na Roland Garros 2022 Polacy, którzy zagrają i w singlu i w deblu, to Magda Linette oraz Kamil Majchrzak. W deblu zobaczymy też Katarzynę Kawę, która odpadła w eliminacjach gry pojedynczej. Z imprezą pożegnał się za to Kacper Żuk, który nie przebrnął przez kwalifikacje, a nie zgłosił się do turnieju gry pojedynczej Roland Garros 2022.

Jak wypadli na Roland Garros Polacy w poprzednim roku?

Przed startem Roland Garros 2022 warto przypomnieć sobie, jak wyglądała rywalizacja w poprzednim roku. Każdy wie, że w 2020 roku po tytuł sięgnęła Iga Świątek, ale czy pamiętamy, co działo się przed rokiem na kortach Rolanda Garrosa?

W turnieju gry pojedynczej kobiet rywalizowały Iga Świątek oraz Magda Linette. Iga odpadła w ćwierćfinale, przegrywając z Marią Sakkari. Magda Linette dość niespodziewanie w drugiej rundzie wyeliminowała Ashleigh Barty. Australijka skreczowała. W trzeciej rundzie Rolanda Garrosa Polka musiała jednak uznać wyższość Uns Dżabir.

W turnieju gry pojedynczej mężczyzn mogliśmy oglądać Huberta Hurkacza i Kamila Majchrzaka. Hubi dość niespodziewanie pożegnał się z Roland Garros już w pierwszej rundzie, przegrywając z kwalifikantem z Holandii, van de Zandschulpem. Kamil Majchrzak dotarł do drugiej rundy, ale tam musiał uznać wyższość znacznie wyżej notowanego Norwega, Caspera Ruuda.

Kiedy grają Polacy na Roland Garros 2022?

Liczymy, że na tegorocznym Roland Garros Polacy pokażą się z jeszcze lepszej strony. Mamy podstawy, żeby tak sądzić, bowiem w znakomitej formie jest Iga Świątek, a Hubert Hurkacz w tym sezonie wysłał już kilka sygnałów, że zdecydowanie poprawił swoją grę na ceglanej nawierzchni. Wiemy już, kiedy grają Polacy na Roland Garros 2022 i z kim. Sprawdź drabinkę turnieju.

Z jakimi szansami do turnieju przystępują Iga Świątek i Hubert Hurkacz?

Postanowiliśmy zerknąć także, jak mecze Polaków na Roland Garros 2022 widzą bukmacherzy. Jeżeli chodzi o Igę Świątek to jest ona zdecydowaną faworytką zakładów bukmacherskich do zwycięstwa na tegorocznym French Open. Bukmacherzy płacą jedynie 2:1 za końcowy triumf Igi. W przypadku Huberta Hurkacza, Polak klasyfikowany jest w drugiej dziesiątce faworytów, co oznacza, że ćwierćfinał powinien być sukcesem. Oczywiście liczymy na więcej. Zakłady bukmacherskie płacą aż 80:1 za wygranie przez Hurkacza Roland Garros. Polacy do boju! Pokażcie kolejny raz, że potrafimy!

Przy okazji sprawdź jak wyglądają zakłady bukmacherskie Roland Garros 2022 i faworyci.

5 1 vote
Article Rating