Roland Garros 2023. Gwiazda mówi o wielkim atucie Novaka Djokovicia

Roland Garros 2023. Gwiazda mówi o wielkim atucie Novaka Djokovicia
Icon Sport

Już tylko dwa dni dzielą nas od rozpoczęcia wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2023. Faworytem rywalizacji mężczyzn, znaniem ekspertów, jest Carlos Alcaraz. Nie można jednak zapominać także o Novaku Djokoviciu. Serb powalczy w Paryżu o swój 23. wielkoszlemowy tytuł. Jeżeli sztuka ta się powiedzie, to zostanie samodzielnym liderem klasyfikacji wszechczasów i zepchnie w tym zestawieniu Rafaela Nadala. Zdaniem byłej legendy tenisa, Borisa Beckera, Novak Djoković ma duże szanse, żeby wygrać Roland Garros 2023. 

Novak Djoković ma asa w rękawie przed Roland Garros 2023?

Boris Becker podzielił się z dziennikarzami swoją opinią na temat tegorocznego turnieju na kortach Rolanda Garrosa. Jego zdaniem Novak Djoković ma asa w rękawie, o którym mało kto mówi. Chodzi o warunki, które będą panować w Paryżu. “Kiedy jest gorąco, czerwony popiół w Paryżu przypomina twardy kort. Z kolei kiedy jest deszczowo, zimno i mokro, jak ostatnio w Rzymie, kort staje się trudny i powolny. Wtedy Novak ma ciężej niż inni gracze” – przyznał Boris Becker, cytowany przez Eurosport.

Prognozy na Roland Garros 2023, zwłaszcza na kluczowe mecze, są takie, że czeka nas słońce. To zatem może być wspomnianym asem w rękawie Novaka Djokovicia. Przypomnijmy, że Serb rozpocznie Roland Garros 2023 meczem przeciwko Aleksandarowi Kovacevicowi. W półfinale może zaś trafić na Carlosa Alcaraza i wówczas, jeżeli do tego dojdzie, śmiało będziemy mogli mówić o przedwczesnym finale.