Roland Garros 2023 kto nie zagra? Nie tylko Rafael Nadal

Roland Garros 2023 kto nie zagra? Nie tylko Rafael Nadal
Icon Sport

Kto nie zagra w Roland Garros 2023? Lista nieobecnych jest dość szeroka. Oczywiście, jako pierwsze na myśl rzuca się nazwisko Rafael Nadal. Hiszpan będzie oczywiście największym nieobecnym, ale oprócz niego, na liście startowej brakuje także kilku innych interesujących nazwisk.

Roland Garros 2023 bez wielu gwiazd

Odpowiadając na pytanie, kto nie zagra w Roland Garros 2023, rozpoczęliśmy od Rafaela Nadala. I nie można się dziwić, bowiem Hiszpan jest czternastokrotnym triumfatorem French Open. Taka sztuka nie udala się żadnemu innemu tenisiście. Rafa wygrał także przed rokiem, pokonując w wielkim finale Caspera Ruuda. W tym roku wszystko podporządkował właśnie występowi na French Open. Na kilkanaście dni przed startem turnieju potwierdził jednak, że w tym roku nie zagra. Rafa nie pojawił się na korcie od styczniowego Australian Open, regenerując siły przed paryskim wielkoszlemowym turniejem. Ostatecznie jednak kontuzja okazała się groźniejsza i po raz pierwszy od 2004 roku Nadal nie zagra na Roland Garros 2023.

Wielcy nieobecni w rywalizacji mężczyzn to także Matteo Berrettini, Pablo Careno Busta, Marin Cilić oraz Nick Kyrigos. Poza tym, zabraknie również Andy'ego Murraya, Jensonsa Brooksby'egoo, Soonwoo Kwona czy Cristiana Garina. Pierwszy z nich, Matteo Berrettini wciąż walczy z urazem prawej ręki, poprzez co uciekło mu w tym roku już kilka ważnych turniejów. Drugi ważny turniej przemknął obok nosa Nicka Kyrigosa. Australijczyk nie zagrał na Australian Open z powodu kontuzji kolana, a teraz uraz stopy wykluczył go z French Open 2023. Brakować będzie także Andy'ego Murray'a. Legenda tenisa, która wróciła niedawno do wielkiego cyklu, zdecydował się sam wycofać z Rolanda Garrosa i lepiej przygotować do Wimbledonu. Murray przyznał, że w tym wieku musi już wybierać turnieje, w których chce zagrać, jeżeli ma robić to w pełnej dyspozycji i osiągać zamierzone rezultaty.