Roland Garros 2023 nagrody: ile jest za zwycięstwo i jaka łączna pula nagród?

Roland Garros 2023 nagrody: ile jest za zwycięstwo i jaka łączna pula nagród?
Icon Sport

Jak przy każdym wielkoszlemowym turnieju bywa, tak samo na Roland Garros 2023 nagrody są niezwykle gorącym tematem. I nie można się dziwić, bowiem pula nagród French Open robi piorunujące wrażenie. Wiemy, ile zarobią najlepsi i ile jest za wygranie turnieju na paryskich kortach.

Ile wynoszą na Roland Garros 2023 nagrody za wygranie?

Ile zarobi zwycięzca Roland Garros 2023? Nagrody za wygranie gry pojedynczej mężczyzn, jak i kobiet, to po 2,3 miliona euro na “głowę”. Tyle więc zarobi zarówno najlepszy tenisista, jak i tenisistka French Open. W przeliczeniu na złotówki, daje to astronomiczną kwotę, około 10,3 milionów złotych.

Co ciekawe, w zeszłym roku Iga Świątek i Rafael Nadal za wygranie Rolanda Garrosa zarobili po 2,2 miliona euro, a więc Roland Garros 2023 pula nagród dla najlepszych poszła nieco do góry.

Na spore pieniądze mogą liczyć także zwycięzcy gry podwójnej. Najlepsze pary deblowe otrzymają po 590 tysięcy euro.

Roland Garros 2023 pula nagród całego turnieju

Nie tylko zwycięzcy French Open mogą liczyć na wyższe nagrody. Roland Garros 2023 przygotował także ogromną łączną pulę, o wartości aż 49,6 miliona euro. Jeżeli porównamy to z zeszłorocznym turnieju, to na Roland Garros nagrody pieniężne wzrosły łącznie aż o 6 milionów euro. Poniżej możesz zobaczyć, jak wygląda podział nagród na tegorocznym turnieju.

  • Zwycięzca Roland Garros 2023 w grze pojedynczej – 2,3 miliona euro
  • Zwycięzcy Roland Garros 2023 w grze podwójnej – 590 tysięcy euro
  • Finalista gry pojedynczej – 1,15 miliona euro
  • Półfinalista gry pojedynczej – 630 tysięcy euro
  • Ćwierćfinalista gry pojedynczej – 400 tysięcy euro

To oczywiście jeszcze nie wszystko nagrody Roland Garros 2023. Pula nagród obowiązuje już od pierwszej rundy. Za sam udział w drabince głównej organizatorzy wypłacili bowiem 69 tysięcy euro. Awans do drugiej rundy to kwota 97 tysięcy euro. Za trzecią rundę zarobić można było 142 tysięcy euro, a za czwartą 240 tysięcy euro. Także kwalifikanci otrzymali nagrody – odpowiednio 16, 22 i 34 tysięcy euro za pierwszą, drugą i trzecią rundę eliminacji.