Roland Garros 2023. Znamy ścieżkę Igi Świątek do finału

Roland Garros 2023. Znamy ścieżkę Igi Świątek do finału
Icon Sport

Wiemy już, jak wygląda droga Igi Świątek do finału Roland Garros 2023. Świątek zagra 7 czerwca w ćwierćfinale turnieju przeciwko Amerykance, Coco Gauff, a jak wyglądają jej potencjalne rywalki w półfinale i finale?

Roland Garros 2023: Z kim zagra Iga Świątek w półfinale i finale? Potencjalne rywalki

Coraz mniej niewiadomych ma dla nas Roland Garros 2023. Iga Świątek jest w ćwierćfinale, ale polscy kibice już wypatrują półfinału, a przede wszystkim finału z udziałem swojej idolki. Nie może to dziwić, bowiem Świątek prezentuje wyborną formę, a w 1/4 finalu Roland Garros 2023 zagra przeciwko Coco Gauff, z którą jeszcze ani razu nie przegrała, wygrywając każdy z sześciu meczów do… zera.

  • Półfinał Roland Garros 2023: Haddad Maia lub Jabeur
  • Finał Roland Garros 2023: Muchova lub Sabalenka

I tak oto, w półfinale Rolanda Garrosa, Iga Świątek zagra przeciwko zwyciężczyni pary Haddad Maia – Jabeur. Co ciekawe, ten mecz zostanie rozegrany również 7 czerwca bezpośrednio przed starciem Świątek – Gauff. Jeżeli Iga Świątek awansuje do finału Rolanda Garrosa 2023, to zagra w nim Karolinie Muchovej lub Arynie Sabalence. Muchova jest jedną z rewelacji Roland Garros 2023. Aryna Sabalenka to z kolei dobrze znana Polce rywalka. Iga mierzyła się z nią w tym roku już dwukrotnie w finałach na mączce. Raz wygrała Polka, raz Białorusinka. Czy znów zagrają w wielkim finale? Pożyjemy, zobaczymy.