Roland Garros – zwycięzcy i zwyciężczynie. Kto wygrał?

Roland Garros 2023, czyli Wielki Szlem na francuskich kortach to jedna z czterech najważniejszych imprez w tenisowym kalendarzu. W naszym tekście przypomnimy, kto wygrał Roland Garros 2022? Kto wygrywał najwięcej razy Roland Garros? Zwycięzcy zostali zaprezentowani poniżej.

Kto wygrał Roland Garros? Zwycięzcy i zwyciężczynie

Na pierwszy ogień przypomnijmy sobie, kto wygrał w 2022 roku Roland Garros. Zwycięzcy? Oto oni.

Kto wygrał Roland Garros 2022 w grze pojedynczej mężczyzn?

W grze pojedynczej mężczyzn najlepszy w 2022 roku na Roland Garros okazał się Rafael Nadal, który w wielkim finale pokonał Caspera Ruuda. Hiszpan co ciekawe wygrał French Open po raz czternasty w karierze. Żaden inny tenisista nie może pochwalić się takim osiągnieciem. Aż szkoda, że Nadala zabraknie w tym roku na Rolandzie Garrosie. Kto wygra pod jego nieobecność? Oto jest pytanie.

Kto wygrał Roland Garros 2022 w grze pojedynczej kobiet?

W turnieju kobiet spore nadzieje wiązaliśmy z Igą Świątek, która wygrała przecież Rolanda Garrosa w 2020 roku. I się nie zawiedliśmy. Po roku przerwy, w 2022 roku Iga Świątek znów była najlepsza na paryskich kortach. Polka w finale pokonała Coco Gauff. W tym roku Iga będzie więc bronić tytułu.

Roland Garros zwycięzcy

Mistrzowie Rolanda Garrosa – kto wygrał najwięcej razy?

Jak każdy turniej, tak samo Roland Garros ma swoje legendy. Aż 14 razy zwycięstwo w Roland Garros notował Rafael Nadal, a siedmiokrotnie sztuka ta udała się Chris Evert, co jest z kolei najlepszym osiągnięciem, jeżeli chodzi o grę pojedynczą kobiet. Jacy będą w tym roku na Roland Garros zwycięzcy? Eksperci wierzą w to, że Świątek wygra turniej po raz trzeci. Wśród panów faworytem jest Carlos Alcaraz.

Najlepsi Polacy na Roland Garros – zwycięzcy i nie tylko

Najlepszą Polką na Roland Garros jest naturalnie Iga Świątek, która zaszokowała tenisowy świat, wygrywając francuską część wielkiego szlema w 2020 roku. Świątek potwórzyła ten wyczyn w 2022 roku. W 1939 roku w grze podwójnej wygrała z kolei Jadwiga Jędrzejowska. Ona też, w tym samym roku dotarła do finału singla, lecz musiała uznać wyższość rywalki. Czy Roland Garros 2023 napisze nową, piękną historię dla polskiego tenisa? Na to liczymy! Do boju Hurkacz! Jazda Iga! Sprawdź kursy na Roland Garros na faworytów w 2023 roku.