Nowi zawodnicy w Edach Budowlanych Lublin

Nowi zawodnicy w Edach Budowlanych Lublin

Edach Budowlani Lublin pozyskali zawodników, którzy wzmocnią kadrę drużyny w sezonie 2021/2022 Ekstraligi Rugby. Do zespołu z Koziego Grodu dołączyli trzej rugbiści z Republiki Południowej Afryki.

Barend Potgieter to zawodnik pierwszej linii młyna, występujący na pozycji lewego filara. Ma 26 lat, 188 cm wzrostu i waży 125 kg. Poprzednio był związany z południowoafrykańską drużyną Griffons, z którą występował w Currie Cup. W 2019 roku został wybrany najlepszym zawodnikiem swojego zespołu w rozgrywkach.

James Campbell to również 26-latek, który gra na pozycji łącznika ataku. Ma 178 cm wzrostu, waży 88 kg. W swojej ojczyźnie był związany z klubem UJ Rugby, który reprezentował w Varsity Cup. Ostatnio był zawodnikiem rosyjskiego CSKA Moskwa.

Peet Vorster to zawodnik pierwszej linii młyna, występujący na pozycji prawego lub lewego filara. Dla kibiców Ekstraligi Rugby nie jest postacią anonimową. W Polsce występuje od 2018 roku. Jego pierwszym klubem w naszym kraju była Awenta Pogoń Siedlce. Od końca 2019 roku był związany ze Skrą Warszawa. W ubiegłym roku był członkiem sztabu reprezentacji Polski prowadzonej wówczas przez Duaine'a Lindsay'a. Zajmował się pracą z formacją młyna.

Przypomnijmy, że w nadchodzącym sezonie drużynę poprowadzi nowy szkoleniowiec. Jak informowaliśmy kilka dni temu, pierwszym trenerem Edach Budowlanych Lublin został Hendrik Wentzel, również pochodzący z RPA.


Ciekawą ofertę na mecze rugby przedstawiają bukmacherzy. Fortuna Kod Promocyjny 2021: Cashback do 2000 zł