US Open 2023 finał kobiet: kiedy Gauff – Sabalenka? O której i gdzie oglądać?

US Open 2023 finał kobiet: kiedy Gauff – Sabalenka? O której i gdzie oglądać?
Icon Sport

Pora na rozstrzygnięcie trwającej blisko dwa tygodnie rywalizacji w grze pojedynczej kobiet w US Open 2023. Do decydującego meczu na kortach twardych w Nowym Jorku awansowały tenisistki ze Stanów Zjednoczonych i z Białorusi. Rywalizacja o wielkoszlemowy tytuł zapowiada się interesująco.

OGLĄDAJ TUTAJ

Kiedy finał kobiet US Open 2023? O której godzinie?

Coco Gauff przystąpiła do US Open 2023 po odniesieniu zwycięstwa w próbie generalnej w turnieju w Cincinnati. Następnie 19-letnia Amerykanka okazała się najlepsza po stronie drabinki, w której do czwartej rundy rywalizowała również Iga Świątek. Przed tenisistką ze Stanów Zjednoczonych szansa na odniesienie pierwszego w karierze zwycięstwa w turnieju wielkoszlemowym.

Amerykanka przegrała dwa sety w drodze do finału US Open 2023. Eliminowała po kolei Laurę Siegemund, Mirrę Andriejewą, Elisę Mertens, Karolinę Woźniacką, Jelenę Ostapenko oraz Karolinę Muchovą. W półfinale z Czeszką zatriumfowała w dwóch partiach.

Aryna Sabalenka pokonała w drodze do finału Marynę Zaniewską, Jodie Burrage, Clarę Burel, Darię Kasatkinę, Qinwen Zheng oraz Maddison Keys. W półfinale rozprawiła się z Amerykanką w trzech partiach. Przegrany na początku tego meczu set był jednym potknięciem urodzonej w Mińsku zawodniczki w dotychczasowych sześciu spotkaniach. Aryna Sabalenka może zatriumfował w US Open po raz drugi w karierze. Po raz pierwszy nadchodząca liderka rankingu WTA zatriumfowała w Nowym Jorku w 2019 roku.

Finał gry pojedynczej kobiet rozpocznie się w sobotę o godzinie 22 czasu polskiego w Arthur Ashe Stadium w Nowym Jorku. Tenisistki zmierzą się po raz szósty w karierze. Jak dotąd Amerykanka była lepsza w trzech meczach.

Gdzie oglądać finał US Open 2023? Transmisja Gauff – Sabalenka

Mecz Coco Gauff z Aryną Sabalenką można oglądać na stronie internetowej bukmachera Betclic. Warunkiem jest rejestracja konta. Pojedynki US Open 2023 można również obserwować na żywo w polskiej telewizji. Mecze są transmitowane na kanałach Eurosportu.

OGLĄDAJ TUTAJ