Motor Lublin – Sparta Wrocław typy – 23 września 2021

Motor Lublin – Sparta Wrocław typy – 23 września 2021

Czekaliśmy, czekaliśmy, no i mamy wielki finał PGE Ekstraligi! W meczu o Drużynowe Mistrzostwo Polski tym razem zabraknie hegemonów ostatnich lat, Unii Leszno. Mamy jednak zacną stawkę, bo i Motor Lublin i Sparta Wrocław gwarantują olbrzymie emocje! Spotkanie w pierwotnym terminie, 19 września zostało odwołane z powodu opadów deszczu. Pościgamy się jednak 23 września.

Sprawdzone przed Motor Lublin – Sparta Wrocław typy

Nasi eksperci w branży działają od wielu lat. Dokładnie przeanalizowaliśmy nadchodzący mecz finałowy żużlowej PGE Ekstraligi i wyciągnęliśmy wnioski. Znajdziesz je w poniższych typach.

Motor wygra pierwszy mecz

Motor Lublin zaskoczył w półfinałach. Owszem, Sparta Wrocław to zwycięzca rundy zasadniczej, ale Lublinianie pokazali moc. Wygrali pierwszy mecz półfinałowy w Gorzowie, a przed własną publicznością zapewnili sobie awans do finału. Lublin to teren ciężki do zdobycia. Wrocławianie przegrali tutaj w fazie zasadniczej 38-52. Mało tego, w tym sezonie z toru w Lublinie nikt nie potrafił wywieźć ligowego zwycięstwa.

Sparta poniżej 41.5 pkt

W rundzie zasadniczej, jak już wskazaliśmy, Sparta zdobyła w Lublinie 38 punktów. W meczu półfinałowym stawiamy, że zdobędą mniej, niż 41.5 pkt, a taki wynik będzie nie tylko satysfakcjonujący dla wszystkich, którzy wybiorą nasze na Motor Lublin – Sparta Wrocław typy, ale też w kontekście atrakcyjności meczu rewanżowego.

Michelsen powyżej 10.5 pkt

Ciekawie wyglądają też zakłady na punkty zawodników. Stawiamy, że Mikkel Michelsen w finale PGE Ekstraligi zdobędzie powyżej 10.5 oczek. Ma ku temu wszelkie możliwości, zwłaszcza, że jedzie na domowym obiekcie. W poprzednim meczu w Lublinie Michelsen zdobył 11 punktów, a na wyjeździe w Gorzowie 12. Zresztą Duńczyk to zawsze gwarancja dobrego punktowania. W ostatnich 6 meczach, jedynie przeciwko Unii Leszno zdobył mniej, niż 10 meczowych punktów.

Czas na decydujące starcie!

Czas na decydujące starcie sezonu 2021 PGE Ekstraligi. Kto zdobędzie Drużynowe Mistrzostwo Polski, Motor Lublin czy Sparta Wrocław. Oto jest pytanie! Wrocławianie wygrali fazę zasadniczą, a Motor notował słabsze, jak i gorsze momenty, ale ostatecznie z drugiego miejsca awansował do play-off. Tam rozprawił się ze Stalą Gorzów. Teraz wydaje się, że przed Motorem cięższe zasadnie. Przyjeżdżają Spartanie. Jeśli lublinianie myślą o złotych medalach, to muszą przed własną publicznością wypracować solidną zaliczkę przed rewanżem na Stadionie Olimpijskim.

Czy Grigorij Łaguta pojedzie w meczu Motor Lublin – Sparta Wrocław?

Najważniejsze pytanie w kontekście finału PGE Ekstraligi brzmi, czy pojedzie w nim Grigorij Łaguta? Kontuzja okazała się, że nie jest tak groźna, jak wyglądał wypadek. Rosjanin nic sobie nie złamał, ale ostatnie doniesienia wciąż mówią, że jest mocno poturbowany. I choć przed pierwotną datą, 19 września, ciężko było stwierdzić czy Grigorij Łaguta wystąpi w meczu Motor Lublin – Sparta Wrocław, to teraz przechylamy się bliżej ku tej stronie.

Co prawda, lublinianie nie udzielają zbyt wielu informacji, co zresztą zrozumiałe. I pewnie ostateczną decyzję poznamy na krótko przed meczem finałowym.  Zrozumiałe jest jednak, że na korzyść Rosjanina i Motoru zadziałał fakt, że spotkanie w pierwotnym terminie, 19 września zostało odwołane. W związku z tym, kilka dodatkowych dni powinno wpłynąć na jego kondycję zdrowotną.

O tym, że Łaguta pojedzie świadczy jego obecność w awizowanym składzie, a także zmiany, których dokonał manager Motoru, Jacek Ziółkowski. Pod “dziewiątką” nie pojedzie Kubera, jak planowano 19 września, a Karion. Poza tym Buczkowski i Łaguta zostali zamienieni numerami startowymi. Bez zmian jest za to awizowane zestawienie Sparty Wrocław.

Awizowane składy na Motor Lublin – Sparta Wrocław

Motor:  9. Mark Karion, 10. Krzysztof Buczkowski, 11. Jarosław Hampel, 12. Grigorij Łaguta, 13. Mikkel Michelsen, 14. Wiktor Lampart, 15. Mateusz Cierniak

Sparta: 1. Tai Woffinden, 2. Gleb Czugunow, 3. Artiom Łaguta, 4. Mateusz Panicz, 5. Maciej Janowski, 6. Przemysław Liszka, 7. Michał Curzytek

Gdzie z meczu finałowego PGE Ekstraligi, Motor – Sparta transmisja?

Finał PGE Ekstraligi pokaże stacja nSport+. Transmisja będzie też dostępna na internetowych platformach CANAL+. Początek meczu już 23 września od godziny 20:00.