Bartłomiej Drągowski kontuzjowany. Prawdopodobnie ominie zgrupowanie!

Bartłomiej Drągowski kontuzjowany. Prawdopodobnie ominie zgrupowanie!
Icon Sport

Już za kilka dni Michał Probierz opublikuje listę powołanych zawodników na baraże do Euro 2024. Choć jeszcze nie wiemy, kto się na niej znajdzie, możemy już zakładać, kogo zabraknie. Jak podają greckie media, Bartłomiej Drągowski jest kontuzjowany i z tego powodu prawdopodobnie nie uda się na najbliższe zgrupowanie naszej reprezentacji.

W polskich mediach od dłuższego czasu trwa dyskusja odnośnie tego, na kogo ostatecznie postawi Michał Probierz. Na liście powołanych ma nie zabraknąć niespodzianek. Wiemy także, że Polska bramkarzami stoi. Okazuje się, że decyzję w sprawie wyboru powołanych bramkarzy może ułatwić kontuzja jednego z nich.

Kontuzja Bartłomieja Drągowskiego. Nie weźmie udziału w barażach

Bartłomiej Drągowski gra obecnie w Panathinaikosie Ateny. Jest tam wypożyczony ze Spezii Calcio. W Grecji reprezentant Polski wystąpił w 10 meczach, a w 4 z nich udało mu się zachować czyste konto. Polak brylował między innymi w krajowym pucharze, gdy obronił trzy rzuty karne.

W ostatnim meczu z Olympiakosem Pireus polski bramkarz doznał kontuzji. Już w 4. minucie tego spotkania reprezentant Biało-Czerwonych padł na murawę i nie był w stanie kontynuować gry. Okazało się, że sprawa jest poważna i polski golkiper został zmieniony.

Grecki potal newspao.gr poinformował, że Bartłomiej Drągowski jest kontuzjowany. Wiadomo już, ile ma pauzować reprezentant Biało-Czerwonych. Wspomniane źródło poinformowało o mniej więcej 20-dniowym rozbracie z piłką dla naszego bramkarza.

Wiele wskazuje więc na to, że z powodu kontuzji Bartłomiej Drągowski nie uda się na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski. Już 21 marca nasza reprezentacja zagra z Estonią w pierwszym meczu play-offów do Euro 2024. W przypadku wygranej podopieczni Michała Probierza zmierzą się z Walią lub Estonią.

Na jakich bramkarzy postawi selekcjoner? Można przypuszczać, że powołania otrzymają Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski oraz Kamil Grabara. W odwodzie pozostaje także zbierający dobre recenzje we Francji Marcin Bułka.