Bartosz Zmarzlik nie pojedzie w SGP Vojens!

Bartosz Zmarzlik nie pojedzie w SGP Vojens!
fot. Icon Sport

Szokujące ustalenia za pośrednictwem Twittera przekazał dziennikarz Eurosportu Marcin Kuźbicki. Poinformował on, że GP Vojens odbędzie się bez Bartosza Zmarzlika!

Bartosz Zmarzlik wykluczony z GP!

To może być błąd na wagę utraty tytułu mistrza świata! Bartosz Zmarzlik nie pojedzie w Grand Prix Vojens ze względu na… zły kevlar podczas kwalifikacji.

“Bartek Zmarzlik nie pojedzie w dzisiejszym GP. Powodem niewłaściwy kevlar w kwalifikacjach. Za chwilę ruszamy ze studiem w Playerze” – informuje Kuźbicki.

Zmarzlik nie wystartuje w GP. Niewłaściwy kevlar podczas kwalifikacji. Polscy kibice burzą się pod parkiem maszyn” – przekazał zaś Mateusz Wróblewski z Interii.

Czyli w skrócie Zmarzlik wyleciał, bo pewna firma chciała być na kevlarze w większej ilości niż powinna wedle regulaminu i złamała tym samym zapisy? Ale absurd… Pierwszy raz coś takiego widzę. Nawet w F1 nie przypominam sobie czegoś takiego” analizował na Twitterze Kuba Mikołajczak z Viaplay.

Kuriozalna historia przed SGP Vojens. Bartosz Zmarzlik zdyskfalifikowany!

Chyba nikt nie spodziewał się tego, że Zmarzlika może zabraknąć w GP Vojens. Zapowiadało się na to, że właśnie na duńskim terenie Polak może przypieczętować mistrzostwo świata.

Rzeczywistość bardzo brutalnie zweryfikowała te plany. Niewykluczone, że drugi w klasyfikacji generalnej Fredrik Lindgren wykorzysta absencję Zmarzlika i zniweluje straty do tego zawodnika.

Grand Prix w Vojens odbędzie się 16 września 2023 roku. Początek rywalizacji wyznaczony został na godzinę 19:00. Transmisja dostępna będzie na platformie Player. By śledzić zmagania, trzeba mieć dostęp do Eurosportu Extra.