Dawid Kubacki zadecydował czy wystąpi na MŚ w Planicy

Dawid Kubacki zadecydował czy wystąpi na MŚ w Planicy
fot. Icon Sport

W ostatnich dniach sporo niepokoju towarzyszyło występowi Dawida Kubackiego na Mistrzostwach Świata w Planicy. Polski skoczek narzekał na problemy z plecami. Konieczne było wykonanie rezonansu, a w pogotowiu czekał nawet Kacper Juroszek, który mógłby zastąpić Kubackiego. Właśnie poznaliśmy decyzję, czy Dawid Kubacki wystąpi na Mistrzostwach Świata w skokach narciarskich.

Dawid Kubacki gotowy na Mistrzostwa Świata w Planicy!

Kontuzja Dawida Kubackiego nie okazała się na szczęście tak groźna, jak przedstawiano ją w mediach. Z pewnością nie była to także zasłona dymna trenera Thomasa Thurnibchlera czy samego skoczka. Dawid Kubacki walczył z bólem pleców, ale ostatecznie wygląda na to, że lekarze i fizjoterapuci kadry podołali zadaniu, żeby postawić na nogi naszego aktualnie najlepszego skoczka i jednego z faworytów do medali na MŚ w Planicy.

“Po dwóch dniach walki wygląda na to, że imitacje to nie będą jedyne moje skoki w Planicy. Do zobaczenia na skoczni” – napisał krótko na Instagramie Dawid Kubacki, rozwiewając wątpliwości odnośnie tego, czy wystąpi na MŚ w Planicy.