Lech Poznań zagra z Djurgardens w 1/8 finału Ligi Konferencji

Lech Poznań zagra z Djurgardens w 1/8 finału Ligi Konferencji

Wiemy już z kim zagra Lech Poznań w 1/8 finału Ligi Konferencji. Rywalem Kolejorza w tej fazie rozgrywek będzie Djurgardens.

Djurgardens rywalem Lecha Poznań w 1/8 finału Ligi Konferencji Europy

Wiemy nie tylko kto będzie rywalem Kolejorza, ale także, kiedy gra Lech Poznań w 1/8 finału Ligi Konferencji. Pierwszy mecz Lech Poznań – Djurgardens zostanie rozegrany już 9 marca 2023 roku na Bułgarskiej w Poznaniu. Rewanż tydzień później, bowiem 16 marca 2023 roku w Djurgardens.

Nie medialny, ale wymagający rywal

Co można napisać o tym, z kim zagra Lech Poznań w 1/8 finału Ligi Konferencji Europy? Djurgardens to szwedzki zespół, który w zakończonym w listopadzie 2022 roku sezonie Allsvenskan zdobył wicemistrzostwo Szwecji. Djurgarden straciło siedem oczek do Hacken, które sięgnęło po Mistrzostwo Szwecji.

Djurgardens to na pewno niewygodny rywal. Jest to jeden z najbardziej utytyłowanych klubów w Szwecji. Po raz ostatni po mistrzostwo kraju sięgnął w 2019 roku, ale w historii czynił to już 12-krotnie.

Co ciekawe, w trwającej edycji Ligi Konferencji Europy, Djurgardens jest niepokonane. Szwedzka ekipa wygrała rywalizację w grupie F, gdzie przyszło jej się mierzyć z Gentem, Molde i Shamrock Rovers. Djurgardens zakończyło fazę grupową z pięcioma zwycięstwami i jednym remisem. Strzeliło 12 goli, a straciło 6, co pokazuje, że defensywa tej drużyny nie jest z kategorii nie do ruszenia. Dzięki wygraniu grupy, Djurgarends nie musiało grać w 1/16 finału, a automatycznie otrzymało awans do 1/8 finału Ligi Konferencji Europy.

Ciekawostką jest fakt, że w grudniu 2022 roku, w Poznaniu sporo mówiło się o Djurgardens w kontekście Hjalmara Ekdala. Kolejorz był poważnie zainteresowany sprowadzeniem tego obrońcy na Bułgarską. Padały kwoty rzędu nawet 4 milionów euro, ale ostatecznie Hjalmar Ekdal za niecałe 3 miliony euro trafił na zaplecze Premier League, do FC Burnley.

Największą gwiazdą Djurgardens wydaje się być 23-letni napastnik Joel Asoro. Strzelił on w tym sezonie siedem bramek, w dwunastu meczach europejskich pucharów. Obrona Lecha Poznań będzie musiała być wyczulona na tego przebojowego gracza.

Można powiedzieć, że Lech Poznań miał dobre losowanie. Uniknął wielkich, jak Villarreal czy West Ham, ale na pewno Djurgardens nie jest klubem, który można lekcewazyć. Pokazało to chociażby Bodo/Glimt.

Będzie to pierwszy w historii pojedynek Lech Poznań – Djurgardens. Oba kluby nie miały jeszcze okazji przeciwko sobie grać.