Hubert Hurkacz wycofał się z turnieju. Straci punkty w rankingu!

Hubert Hurkacz wycofał się z turnieju. Straci punkty w rankingu!
Icon Sport

Wrocławianin niedawno zakończył swoją przygodę w Rolandzie Garrosie. Polskiemu tenisiście nie udało się pokonać Grigora Dimitrowa i awansować do ćwierćfinału French Open. Wiele wskazuje na to, że teraz nasz zawodnik chce wydłużyć swój odpoczynek, ponieważ Hubert Hurkacz wycofał się z turnieju, który już niebawem będzie rozgrywany w Stuttgarcie.

Mimo tego, że Hubert Hurkacz przegrał 6:7, 4:6, 6:7 z Bułgarem Grigorem Dimitrowem, to i tak wyrównał swój najlepszy rezultat z tego turnieju. Dyspozycja sportowa to jedno, ale media po tym spotkaniu zwracały uwagę również na frustrację i złość polskiego tenisisty, który wielokrotnie nie zgadzał się z decyzjami sędzi. Teraz jednak pora zapomnieć o Rolandzie Garrosie i skupić się na innych występach. Oto plany naszego zawodnika na najbliższy czas.

Hubert Hurkacz podjął decyzję o wycofaniu się z turnieju w Stuttgarcie

Już za kilka dni rozpocznie się turniej ATP 250 w Stuttgarcie. Wiemy już, że dziką kartę dostał Andy Murray, a do tej imprezy zgłosili się również między innymi Alexander Zverev czy Ben Shelton. Gdyby Polak ostatecznie zdecydował się wystąpić, to swoje zmagania rozpocząłby dopiero od drugiej rundy.

Wiemy już, że do tego nie dojdzie. Takie informacje podał Adam Romer, redaktor naczelny magazynu “Tenisklub”. Co ważne, w zeszłej edycji Hubert Hurkacz doszedł w Stuttgarcie aż do półfinału, gdzie odpadł z Janem-Lennardem Struffem. Polak zdobył wówczas 150 punktów, których rzecz jasna teraz nie da rady obronić.

Adam Romer we wpisie na portalu X poinformował, że Huberta Hurkacza czeka dłuższa przerwa aż do czasu rozpoczęcia turnieju ATP 500 w Halle. Ta impreza zaczyna się 17 czerwca. W zeszłej edycji wrocławianin odpadł już w drugiej rundzie w starciu z Tallonem Griekspoorem, ale w 2022 roku Polakowi udało się sięgnąć po trofeum, pokonując w finale Daniiła Miedwiediewa.