Izabela Badurek w UFC!

Izabela Badurek w UFC!

Izabela Badurek podpisała kontrakt z federacją UFC na cztery walki. Jest to najlepsza organizacja MMA na świecie. Pierwszą jej rywalką będzie Rosjanka Aleksandra Albu, a premierowa walka odbędzie się już 11 kwietnia w Krakowie na gali organizowanej przez wspomnianą federację.

Izabela Badurek ma 23 lata i pochodzi z Lublina. Stylem bazowym zawodniczki jest judo w którym ma brązowy pas, podobnie jak w kudo. Zawodowy rekord lublinianki, to pięć zwycięstw i dwie porażki. We wszystkich wygranych walkach Iza poddawała swoje przeciwniczki już w pierwszej rundzie. Po raz ostatni Polka przegrała pojedynek z Martyną Czech na gali w Ustroniu, który odbył się w 2013 roku. Od tamtej pory zawodniczka stoczyła trzy wygrane walki. Ostatni raz w oktagonie można było ją zobaczyć 31 stycznia tego roku na gali ACB 13 w Płocku. Na co dzień Badurek trenuje w klubie S4 w Warszawie pod okiem Roberta Jocza.

Debiut Polki w UFC już za niewiele ponad miesiąc w Krakowie. Będzie to pierwsza gala najlepszej organizacji MMA w naszym kraju. Główną walką wieczoru będzie starcie Mirko „Cro Copa” Filipovica z Gabrielem Gonzagą oraz Jana Błachowicza z Jimim Manuwą. Pojedynek z Aleksandrą Abu odbędzie się w limicie wagowym do 52 kg. Rosjanka ma w rekordzie pięć zwycięstw, choć jak podaje portal sherdog.com zawodniczka stoczyła tylko jedną walkę. – Na początku wystraszyłam się kategorii 52 kg ale teraz mam pomoc dietetyczną od jednego z najlepszych dietetyków Akop Szostak z którym będę widziała się co tydzień i sprawdzała jak waga spada – napisała na swoim oficjalnym fanpage'u zawodniczka