Legia Warszawa finalizuje transfer. Ma zastąpić Bartosza Slisza

Legia Warszawa finalizuje transfer. Ma zastąpić Bartosza Slisza
Icon Sport

Działacze “Wojskowych” mocno działają, jeśli chodzi o zimowe okienko transferowe. Choć głównie skupili się na odchudzeniu kadry, nie oznacza to, że żaden nowy zawodnik nie trafi do stolicy Polski. Wiele wskazuje na to, że Legia Warszawa finalizuje transfer piłkarza, który ma zastąpić Bartosza Slisza.

W Warszawie trzeba było podjąć trudną decyzję. W teorii po odejściu reprezentanta Polski do Atlanty United większą rolę miał po prostu pełnić Jurgen Çelhaka, ale albański pomocnik doznał kontuzji i wypadł z gry. To właśnie z tego względu “Wojskowi” ruszyli na poszukiwania nowego piłkarza do środka pola.

Legia Warszawa finalizuje transfer. Qendrim Zyba blisko “Wojskowych”

Najpierw o sprawie zaczęły informować polskie media, a potem w „Gazetën Express” wypowiedział się również prezes FC Ballkani Arsim Kabashi. “Mogę potwierdzić, że zawarliśmy z Legią Warszawa umowę ws. przejścia tam Quendrima Zyby” – powiedział działacz.

Wiele wskazuje więc na to, że Legia Warszawa finalizuje transfer, który będzie kosztował “Wojskowych” mniej więcej 400 tys. euro. 22-letni pomocnik niebawem przejdzie testy medyczne przed podpisaniem umowy. Można spodziewać się, że stanie się to we wtorek.

Qendrim Zyba to czterokrotny reprezentant Kosowa. W bieżących rozgrywkach klubowych pojawił się na boisku łącznie 28 razy. Udało mu się zdobyć 4 gole i dołożyć do tego jedną asystę. Można przypuszczać, że ten bilans będzie miał szansę poprawiać już w nowym zespole.

Dla Legii Warszawa ściągnięcie Qendrim Zyby to drugie wzmocnienie podczas trwającego jeszcze okienka transferowego. Wcześniej do zespołu prowadzonego przez Kostę Runjaicia trafił na zasadzie wypożyczenia Ryoya Morishita. Wielu zawodników jednak odeszło, mowa o Bartoszu Sliszu, Patryku Sokołowskim, Lidsayu Rose, Robercie Pichu, Igorze Strzałku, Makanie Baku, a może jeszcze skończyć się na stracie Cezarego Miszty.

Zobacz też: Szymon Marciniak otrzymał lukratywną ofertę. Tyle mógłby zarobić!