MŚ w lotach wyniki: Słoweńcy bronią tytułu drużynowych mistrzów świata w lotach narciarskich!

MŚ w lotach wyniki: Słoweńcy bronią tytułu drużynowych mistrzów świata w lotach narciarskich!
fot. Icon Sport

Poznaliśmy także MŚ w lotach wyniki konkursu drużynowego. Trzeba przyznać, że rywalizacja stała na naprawdę wysokim poziomie, a emocji nie brakowało właściwie do samego końca.

Wyniki MŚ w lotach (28.01.2024)

Po raz kolejny potwierdziło się stara prawidłowość, zgodnie z którą skocznie mamucie są naturalnym środowiskiem dla skoczków reprezentujących Słowenię. Podopieczni Roberta Hrgoty zaczęli niedzielne zawody względnie spokojnie, ale gdy do głosu doszedł młodszy z braci Prevców, to słoweńska drużyna wyszła na prowadzenie, którego nie oddała aż do samego końca rywalizacji.

Walka o drugą lokatę rozegrała się pomiędzy Austriakami oraz reprezentantami Niemiec. Finalnie srebro mistrzostw świata zdobyli Ci pierwsi. Nasi zachodni sąsiedzi musieli zadowolić się medalem brązowym.

Biało-czerwoni do skoku Aleksandra Zniszczoła w drugiej serii bili się zaciekle o pozycję numer cztery z Norwegami. Kontrola sprzętu wykazała jednak, że niespełna 30-letni skoczek rodem z Cieszyna posiada nieregulaminowy kombinezon. Dyskwalifikacja Olka sprawiła, że Polacy zakończyli ostatecznie zmagania na ostatnim ósmym miejscu.