Michał Probierz ogłosił powołania do reprezentacji Polski. Są niespodzianki!

Michał Probierz ogłosił powołania do reprezentacji Polski. Są niespodzianki!
Icon Sport

Zgodnie z informacjami, które pojawiły się w polskich mediach, po czwartkowych spotkaniach europejskich pucharów Michał Probierz ogłosił powołania do reprezentacji Polski. Są niespodzianki w postaci zawodników, którzy otrzymali swoją szansę, ale również w kontekście braku powołań dla niektórych stałych bywalców zgrupowań.

Biało-Czerwoni podczas listopadowej przerwy reprezentacyjnej rozegrają dwa spotkania. Najpierw podopieczni Michała Probierza zmierzą się z reprezentacją Czech w ramach ostatniej kolejki kwalifikacji do Euro 2024, a następnie czeka ich towarzyski mecz z Łotwą. Pierwsze starcie zaplanowano na 17.11, natomiast to drugie odbędzie się cztery dni później – 21.11. W obu przypadkach Polacy zagrają u siebie.

Michał Probierz ogłosił powołania do reprezentacji Polski. Kto dostał szansę?

Zaczynając od obsady bramkarza, ze względu na świetną dyspozycję szansę otrzymał Marcin Bułka, który wykonuje fantastyczną pracę w OGC Nice. W defensywie warto zwrócić uwagę na ponowną obecność Jana Bednarka, który wraca do kadry. Po przerwie wrócił także Nicola Zalewski – on ostatnio występował w reprezentacji młodzieżowej.

Michał Probierz ogłosił powołania do reprezentacji Polski i teraz nie znalazło się miejsce dla Arkadiusza Milika, a także Bartosza Bereszyńskiego. Powołania nie otrzymał także Patryk Dziczek, który na ostatnim zgrupowaniu dostał swoją szansę. Tym razem przypadła ona Pawłowi Bochniewiczowi oraz Bartłomiejowi Wdowikowi.

Zbliżające się zgrupowanie będzie pierwszym pod okiem Michała Probierza dla Roberta Lewandowskiego. Podczas ostatniej przerwy na kadrę napastnik FC Barcelony zmagał się z urazem. Tym razem kapitan Biało-Czerwonych jest gotowy do gry i będzie mógł pomóc swoim kolegom.

Lista powołanych zawodników:

Marcin Bułka, Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Jan Bednarek, Paweł Bochniewicz, Matty Cash, Tomasz Kędziora, Jakub Kiwior, Patryk Peda, Mateusz Wieteska, Bartłomiej Wdowik, Adrian Benedyczak, Patryk Dziczek, Przemysław Frankowski, Kamil Grosicki, Bartosz Slisz, Jakub Piotrowski, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Paweł Wszołek, Nicola Zalewski, Piotr Zieliński, Robert Lewandowski, Adam Buksa, Karol Świderski

Czytaj też: Przemysław Frankowski został skrytykowany we Francji. Poszło o mecz z PSV