Michał Probierz zmienił plany dotyczące powołań. Oto szczegóły!

Michał Probierz zmienił plany dotyczące powołań. Oto szczegóły!
Icon Sport

Już niebawem odbędą się mistrzostwa Europy, w których udział weźmie również reprezentacja Polski. Za kilka dni poznamy listę tych, którzy udadzą się na najbliższe zgrupowanie. Jednak jak się okazało, Michał Probierz zmienił plany dotyczące powołań. Poinformował o tym sam selekcjoner w programie “Fakty po Faktach”.

Media przekonują, że Michał Probierz ma już główny zarys tego, kogo powoła na zbliżające się mistrzostwa Europy. Jeszcze jakiś czas temu wspominano o liście nazwisk 18 piłkarzy, którzy mają być pewni wyjazdu. Na kilka dni przed ogłoszeniem finalnej decyzji tych wątpliwości jest pewnie jeszcze mniej. Wpływ na ostateczny kształt może mieć decydująca kolejka PKO BP Ekstraklasy, która odbywa się w ten weekend.

Michał Probierz powoła więcej piłkarzy, niż planował wcześniej

Zgodnie z regulaminem mistrzostw Europy, kadry meczowe poszczególnych reprezentacji mogą liczyć maksymalnie 26 nazwisk. Jak się okazuje, Michał Probierz zmienił plany dotyczące powołań, ponieważ ma zamiar sprawdzić większą liczbę piłkarzy na zbliżającym się zgrupowaniu. Opowiedział o tym w programie “Fakty po Faktach”.

“Trochę się zmieniło, bo powołamy 28 zawodników i jednego dodatkowego bramkarza. Większość z nich już ustaliliśmy ze sztabem, ale czekamy na ostatnią kolejkę Ekstraklasy, czy nikt nie złapie kontuzji” – stwierdził selekcjoner Biało-Czerwonych.

Wynika z tego, na zbliżającym się zgrupowaniu Michał Probierz chce potestować niektórych zawodników przed podjęciem tej ostatecznej decyzji. Niezależnie od tego, selekcjoner Biało-Czerwonych będzie musiał podziękować dwóm piłkarzom, a ten dodatkowy, czwarty bramkarz nie zostanie zgłoszony do turnieju.

Kadrę reprezentacji Polski poznamy 29 maja. Potem zawodnicy udadzą się na zgrupowanie, gdzie zmierzą się w meczach towarzyskich z Ukrainą oraz Turcją, a następnie będą mogli się skupić na mistrzostwach Europy. W nich Polacy zagrają z Holandią, Austrią oraz Francją. Biało-Czerwoni swój udział w Euro 2024 zaczynają 16 czerwca od spotkania z “Oranje”.