Kiedy Michał Probierz ogłosi kadrę Polski na Euro 2024?

Kiedy Michał Probierz ogłosi kadrę Polski na Euro 2024?
Icon Sport

Wielu kibiców zastanawia się kiedy Michał Probierz ogłosi kadrę na Euro 2024. Skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy zostanie zaprezentowany 29 maja.

Wiadomo kiedy Probierz ogłosi kadrę na Euro 2024

“29 maja ogłosimy kadrę po wszystkich rozgrywkach, aby wiadomo było, kto jest zdrowy” – przyznał selekcjoner reprezentacji Polski w rozmowie z Meczykami. Michał Probierz uchylił także rąbka tajemnicy i zdradził, że w kadrze Polski na Euro 2024 znajdzie się miejsce dla młodego bramkarza. O kim mowa? Probierz nie chciał zdradzić szczegółów.

Wiadomo za to, że ogłoszenie składu reprezentacji Polski na Euro 2024 odbędzie się raczej w kameralnych uroczystościach. “Show nie jest nikomu potrzebny. Potrzebny jest sukces reprezentacji i to jest dla mnie ważne, a nie to, czy z samolotu spuścimy czyjeś nazwisko” – kontynuował Michał Probierz w rozmowie z Meczykami.

Przypomnijmy, że przed Euro 2024 reprezentacja Polski zagra towarzysko z Ukrainą i Turcja. W grupie Mistrzostw Europy Polacy zmierzą się z kolei z Holandią, Austrią i Francją. Polacy nie są uważani za faworytów, ba, typuje się ich do zajęcia ostatniego miejsca. Liczymy jednak, że to będzie udany turniej i biało-czerwoni zagrają w fazie pucharowej. Szansą może być klasyfikacja drużyn z trzeciego miejsca. Jeżeli uda nam się przykładowo pokonać Austrię i urwać punkt czy to Holandii czy Francji, wówczas można pomyśleć o fazie play-off.