Nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Znany trener mówi o dwóch nazwiskach

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Znany trener mówi o dwóch nazwiskach

W mediach toczy się dyskusja, kim powinien być nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Część kibiców, jak i dziennikarzy optuje za zagraniczną kandydaturą, a inni wręcz zachęcają Cezarego Kuleszę do postawienia na polskiego trenera. Która opcja wygra? Decyzja w sprawie tego, kim będzie nowy selekcjoner Polski powinna zapaść w styczniu 2023 roku. Tymczasem głos zabrał znany trener.

Jerzy Engel powiedział, kim są jego kandydaci na selekcjonera Polski

“Są w Polsce trenerzy, którzy potrafią zarządzać takimi zespołami jak nasza reprezentacja. Tacy eksperci pracują, chociażby w naszym związku” – przyznał Jerzy Engel, cytowany przez TVP Sport.

Zdaniem Jerzego Engela, najpoważniejsi kandydaci na selekcjonera reprezentacji Polski to… Michał Probierz oraz Jan Urban. Były selekcjoner uważa, że w Polsce mamy wystarczająco wielu fachowców, żeby nie musieć szukać selekcjonera poza granicami kraju.

Jerzy Engel dopowiedział też, że jego zdaniem zwolnienie Czesława Michnewicza było… dziwne. “To takie typowo polskie. Zwolnienie Michniewicza jest dla mnie dziwną decyzją” – dodał były selekcjoner, argumentując, że Michniewicza broniły wyniki, a więc realizacja założonych celów.

Kim będzie nowy selekcjoner reprezentacji Polski? Tego jeszcze nie wiemy. Wbrew opinii Jerzego Engela, wygląda na to, że faworyzowani przez środowisko są zagraniczni kandydaci na selekcjonera reprezentacji Polski. Mówi się o takich nazwiskach, jak Szewczenko, Bjelica, Bento, Petkovic czy Martinez. Kiedy zostanie wybrany nowy selekcjoner reprezentacji? Zapewne w styczniu 2023 roku.

Przeczytaj więcej o kandydatach na selekcjonera >>>