Piotr Zieliński może odejść zimą z SSC Napoli. Topowy klub chce się wzmocnić

Piotr Zieliński może odejść zimą z SSC Napoli. Topowy klub chce się wzmocnić
Icon Sport

Okazuje się, że kwestia przyszłości polskiego pomocnika może rozwiązać się szybciej, niż wiele osób myślało. Włoskie media donoszą, że Piotr Zieliński może odejść zimą z SSC Napoli, a nie latem po wygaśnięciu jego umowy z włoskim zespołem. Jeśli jednak taki scenariusz by się spełnił, to reprezentant Biało-Czerwonych nadal występowałby w Serie A.

Po zakończeniu letniego okienka transferowego wydawało się, że tylko kwestią czasu jest to, że Piotr Zieliński przedłuży kontrakt z SSC Napoli. Mijają jednak kolejne miesiące, a w mediach pojawia się więcej informacji o potencjalnym odejściu Polaka z zespołu mistrza Włoch niż odnośnie dojścia do porozumienia i podpisania nowej umowy. Tę sytuację może wykorzystać klub, który interesuje się reprezentantem Biało-Czerwonych.

Piotr Zieliński może odejść zimą z SSC Napoli do Juventusu. “Stara Dama” szuka wzmocnień

Sporo drużyn wyrażało zainteresowanie polskim pomocnikiem. Spoza Włoch mówiło się o Manchesterze United oraz Atletico Madryt, natomiast w przypadku Serie A o Lazio, a ostatnio o Interze Mediolan i Juventusie. To właśnie ten ostatni klub ma zamiar wystosować zimą ofertę za Piotra Zielińskiego. Tak przynajmniej donosi portal fcinter1908.it.

W Turynie chcieliby wzmocnić drugą linię. Jednym z powodów jest fakt, że na stosowaniu dopingu wpadł Paul Pogba. Francuz został zawieszony, a trener Massimiliano Allegri chciałby posiadać w swoich szeregach ofensywnego pomocnika z najwyższej półki.

Choć relacje między SSC Napoli a Juventusem są bardzo napięte, to tak naprawdę mistrzowie Włoch zdają sobie sprawę z obecnej sytuacji. Jeśli nie zgodzą się na sprzedaż swojego zawodnika zimą, to ten latem będzie mógł odejść za darmo. Może się więc okazać, że styczniowe okienko transferowe to ostatni moment, aby cokolwiek zarobić na piłkarzu reprezentacji Polski. Piotr Zieliński w tym sezonie rozegrał 13 meczów, podczas których udało mu się zdobyć 3 gole i zanotować tyle samo asyst.

Czytaj również: Robert Lewandowski wróci do wyjściowego składu? Trener FC Barcelony podjął decyzję