PŚ w skokach. Jest decyzja po odwołaniu konkursu w Szczyrku

PŚ w skokach. Jest decyzja po odwołaniu konkursu w Szczyrku
Icon Sport

Międzynarodowa Federacja Narciarska i Snowboardowa (FIS) zdecydowała w sprawie PŚ w skokach narciarskich. Okazało się, że 1 marca skoczkowie będą ze sobą rywalizować w fińskim Lahti. Chodzi o zawody w miejsce odwołanego konkursu w Szczyrku, który ostatecznie nie mógł zostać dokończony.

Warto przypomnieć, że 17 stycznia miał odbyć się premierowy konkurs Pucharu Świata w Szczyrku. Zaplanowano, że skoczkowie będą rywalizować ze sobą na skoczni Skalite. Ostatecznie plany pokrzyżował bardzo silny wiatr, który uniemożliwił rywalizację. Część zawodników oddała skoki, ale finalnie podjęto decyzję o przerwaniu konkursu z powodu niekorzystnych warunków pogodowych.

PŚ w skokach. Jednak nie Zakopane, a Lahti

Początkowo w mediach pojawiła się informacja na temat tego, że w miejsce przerwanego konkursu w Szczyrku odbędą się zawody w Zakopanem. Tak się jednak nie stało, a FIS szukała miejsca, gdzie skoczkowie mogliby się ze sobą zmierzyć.

Międzynarodowa Federacja Narciarska i Snowboardowa (FIS) potwierdziła we wtorek termin i miejsce dodatkowego konkursu PŚ w skokach narciarskich. Postanowiono, że te zmagania odbędą się w Finlandii, a konkretnie w Lahti. Skoczkowie przystąpią do rywalizacji na skoczni Salpausselce (HS130).

Jeśli chodzi o termin tego konkursu, to w piątek 1 marca o 14:30 odbędzie się oficjalny trening mężczyzn, a o 15:45 kwalifikacje. Na 17:00 zaplanowano z kolei konkurs indywidualny. W sobotę o 15:00 rozpocznie się seria próbna, a o 16:15 konkurs drużynowy. Kobiety zaczną wcześniej, ponieważ w ich wypadku będzie to czwartkowe popołudnie i piątkowy poranek.

Polscy skoczkowie ostatnio radzą sobie trochę lepiej, jednak nadal nie nawiązali do najlepszych występów z ostatnich lat. W Pucharze Świata z naszych zawodników najwyższą pozycję zajmuje Piotr Żyła, który znajduje się na 22. miejscu. Dawid Kubacki okupuje 24. lokatę, a Kamil Stoch 25.

Zobacz również: MŚ w lotach wyniki: Słoweńcy bronią tytułu drużynowych mistrzów świata w lotach narciarskich!