Skoki narciarskie Lillehammer: Piękny sen Krafta trwa w najlepsze!

Skoki narciarskie Lillehammer: Piękny sen Krafta trwa w najlepsze!

Z perspektywy postronnego kibica początek Pucharu Świata w skokach narciarskich zdaje się być wyjątkowo nudny. Czwarte zawody najnowszego cyklu i czwarta wygrana Stefana Krafta. Fenomenalny Austriak po raz kolejny nie miał sobie równych. Sprawdźcie PŚ w Lillehammer wyniki, aby sprawdzić, kto znalazł się tuż za jego plecami.

Wyniki PŚ w Lillehammer (03.12.2023)

Lider po pierwszej serii i zwycięzca całego konkursu. Nie znalazł się nadal mocny, który zdołałby zepchnąć Stefana Krafta z najwyższego stopnia podium. Po wczorajszym zwycięstwie na skoczni normalnej Austriak triumfował także w niedzielnych zawodach na dużym obiekcie. Druga lokata należała tym razem do Andreasa Wellingera. Trzecie miejsce padło łupem Jana Hoerla.

W serii finałowej znalazło się także miejsce dla dwóch reprezentantów Polski. 22. lokatę zajął Dawid Kubacki, a 25. miejsce padło łupem Piotra Żyły.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich 2023/2024

Co natomiast ogólną klasyfikacją po czterech dotychczasowych konkursach? Na czele oczywiście niezmiennie Stefan Kraft. Kto natomiast plasuje się na pozostałych lokatach? Szczegóły w niniejszym linku.

Kiedy kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich?

Miejscem rozgrywania kolejnych zawodów będzie niemieckie Klingenthal. Najlepsi skoczkowie świata będą rywalizować Vogtland-Arenie 9 oraz 10 grudnia bieżącego roku.