Wisła Kraków zwolniła trenera. Albert Rude stracił pracę! [OFICJALNIE]

Wisła Kraków zwolniła trenera. Albert Rude stracił pracę! [OFICJALNIE]
Icon Sport

Stało się to, o czym polskie media informowały od kilku dni. Ostatecznie Wisła Kraków zwolniła trenera. Jest to związane oczywiście z rozczarowującą końcówką sezonu w wykonaniu “Białej Gwiazdy”. Krakowskiemu zespołowi nie udało się awansować do PKO BP Ekstraklasy i wydaje się, że to właśnie dlatego Albert Rude stracił pracę.

Kadencja Alberta Rude w Wiśle Kraków na pewno będzie kojarzyła się również ze zdobyciem Pucharu Polski. “Biała Gwiazda” po dramatycznym finale pokonała Pogoń Szczecin, dzięki czemu zapewniła sobie możliwość gry w kwalifikacjach europejskich pucharów. Do awansu do polskiej elity jednak zabrakło.

Albert Rude nie jest już trenerem Wisły Kraków!

Nie można stwierdzić, że taki rozwój wypadków jest dużym zaskoczeniem. Informowano już, że Wisła Kraków miała odbyć rozmowy z kandydatami na stanowisko trenera. Teraz został opublikowany oficjalny komunikat w tej sprawie.

“Albert Rudé nie będzie dłużej prowadził Wisły Kraków. Klub oraz szkoleniowiec podjęli decyzję o zakończeniu projektu. Dziękujemy i życzymy powodzenia, trenerze!” – taki wpis pojawił się na profilu Wisły Kraków na portalu X.

Wisła Kraków zwolniła trenera, który pracował w tym zespole od końca 2023 roku. Hiszpan poprowadził “Białą Gwiazdę” w 18 spotkaniach. W 8 z nich udało mu się wygrać, zanotował 4 remisy i 6 porażek. Warto przypomnieć, że w czterech ostatnich kolejkach ta drużyna była w stanie wywalczyć tylko jeden punkt, co wyprowadziło krakowski klub poza strefę barażową o awans do PKO BP Ekstraklasy.

Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Alberta Rude na stanowisku trenera Wisły Kraków. Prawdopodobnie już niedługo się tego dowiemy, ponieważ to bardzo ważny ruch w kontekście planowania kadry na następny sezon. A on będzie dla “Białej Gwiazdy” szczególny właśnie ze względu na wyzwanie w postaci europejskich pucharów.