Wojciech Szczęsny jednak opuści Juventus? Znany dziennikarz zabrał głos

Wojciech Szczęsny jednak opuści Juventus? Znany dziennikarz zabrał głos
Icon Sport

W Europie kończy się sezon klubowy, a to oznacza, że coraz częściej będą do nas docierać informacje na temat sytuacji poszczególnych piłkarzy. Najnowsze doniesienia z Włoch sugerują, że być może Wojciech Szczęsny jednak opuści Juventus. Te nowiny podał znany, włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio. Według nich “Starą Damę” ma zasilić niebawem nowy bramkarz.

Już od dłuższego czasu temat przyszłości Wojciecha Szczęsnego jest regularnie podejmowany przez dziennikarzy. Wpływ ma na to sytuacja kontraktowa reprezentanta Polski. Jego umowa ze “Starą Damą” wygasa w 2025 roku, a Polak jest jednym z najlepiej zarabiających zawodników w zespole.

Nowe informacje o przyszłości Wojciecha Szczęsnego. Jednak odejdzie z Juve?

W Juventusie czekają nas spore zmiany. Ze stanowiskiem trenera pożegnał się niedawno Massimiliano Allegri, a jego miejsce zajmie Thiago Motta. Nie wiadomo, jaki plan na zespół “Starej Damy” ma były szkoleniowiec Bolonii. Dziennikarz Gianluca Di Marzio przekonuje, że klub z Turynu jest bliski zrealizowania transferu Michela Di Gregorio z Monzy. Kwota operacji ma zamknąć się w 20 mln euro.

Ta informacja może wiązać się z tym, że Wojciech Szczęsny jednak opuści Juventus. “Krótko mówiąc, Juventus chce zbudować fundamenty pod przyszły sezon. Klub ma pomysł, aby Di Gregorio dołączył do Mattii Perina, a Wojciech Szczęsny miałby odejść” – napisał włoski dziennikarz.

Czy to oznacza, że niebawem zakończy się przygoda Wojciecha Szczęsnego w Juventusie? Na ten moment nie ma jeszcze pewności – jeszcze jakiś czas temu źródła w Polsce były odmiennego zdania.

W tym sezonie reprezentant Biało-Czerwonych rozegrał 35 meczów. Zachował 15 czystych kont. Czy sobotnie spotkanie przeciwko Monzy będzie dla Polaka ostatnim w barwach Juve? Odpowiedź na to pytanie poznamy dopiero za jakiś czas, gdy okaże się, kto ostatecznie zostanie ofiarą rewolucji w zespole “Starej Damy”.