Ile zarobią Polacy na Euro 2024? Kwota robi wrażenie

Ile zarobią Polacy na Euro 2024? Kwota robi wrażenie
Icon Sport

Ile zarobili, a w zasadzie to ile zarobią Polacy na Euro 2024? Od zawsze wiadomo, że piłka nożna jest jedną z najhojniej wynagradzanych dyscyplin, więc gigantyczne kwoty, które wpłyną na konto zarówno PZPN-u, jak i piłkarzy oraz całego sztabu, nie robią już na nikim większego wrażenia.

Ile zarobili Polacy za awans na Euro 2024?

Warto zacząć jednak od tego, ile zarobili Polacy za sam awans na turniej. Wywalczenie prawa gry w fazie grupowej Mistrzostw Europy sprawiło, że na koncie Polskiego Związku Piłki Nożnej pojawił się ogromny przelew od UEFY, opiewający na kwotę 9 milionów euro, a więc zdecydowanie ponad 40 milionów złotych. Jak poinformowano, 25% z tej sumy trafi na konta zawodników. Będą mieli więc oni do podziału ponad 10 milionów złotych.

Ile zarobią Polacy na Euro 2024?

To jeszcze nie wszystko. Ile zarobią Polacy na Euro 2024 za każde zwycięstwo i potencjalny awans do fazy pucharowej? Za każde zwycięstwo w grupie reprezentacje otrzymają po 1 milion euro, a remis wyceniono na 500 tysięcy euro. Awans do fazy pucharowej – niezależnie czy z pierwszego, drugiego czy trzeciego miejsca, to zastrzyk aż 1,5 miliona euro. Oto pełne nagrody Euro 2024:

  • Wygranie meczu w fazie grupowej – 1 milion euro
  • Remis w grupie – 500 tysięcy euro
  • Awans do 1/8 finału – 1,5 miliona euro
  • Awans 1/4 finału – 2,5 miliona euro
  • Awans 1/2 finału – 4 miliony euro
  • Porażka w finale – 5 milionów euro
  • Zwycięzcy Mistrzostw Europy – 8 milionów euro

Do tego dochodzą przecież jeszcze premie od sponsorów czy Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jak widać, Polacy zarobili już całkiem sporo za awans na Euro 2024, ale kwota ta może jeszcze znacząco wzrosnąć.