Znany żużlowiec ma nowotwór. To koniec kariery!

Znany żużlowiec ma nowotwór. To koniec kariery!

Dramatyczne informacje podał portal WP SportoweFakty. Andriej Kudriaszow, znany żużlowiec, ma rozległego raka skóry. Ta koszmarna diagnoza zakończyła jego karierę sportową.

Andriej Kudriaszow otrzymał potężny cios od losu

Serwis WP SF podaje, że stan 31-latka jest naprawdę poważny. Nie może on nawet poruszać się o własnych siłach. Zawodnik wie, że o powrocie do żużla może już tylko pomarzyć.

Lekarze powiedzieli mi, że nie ma szans, bym mógł wrócić do zawodowego uprawiania sportu. Moja sytuacja jest bardzo poważna. Z tego powodu zdecydowałem się rozpocząć sprzedaż mojego sprzętu i liczę, że to pozwoli jakoś przetrwać rodzinie najbliższe miesiące. Teraz priorytetem jest walka o powrót do zdrowia. Żużel to już niestety przeszłość – przekazał, cytowany przez wspomniany portal.

Ujawnił też, że lekarze już teraz chcieli amputować mu lewą nogę. Rosjanin chce jednak walczyć. Postanowił spróbować innych metod leczenia, które dają nadzieje na uratowanie nogi. Oczywiście sportowiec wie, że czeka go bardzo trudna i długa walka.

Kudriaszow w polskiej lidze ścigał się od 2010 roku. Zazwyczaj rywalizował w I lidze. Najdłużej kooperował z Polonią Bydgoszcz. Był jednak również zawodnikiem klubów z Gniezna, Opola czy Daugavpils.

W naszym kraju odjechał blisko 150 meczów ligowych. Ma na koncie między innymi tytuły indywidualnego mistrza Rosji w kategorii juniorów i seniorów, ale i złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów. W tym roku miał jeździć jako Polak, za sprawą obywatelstwa, które posiada.