Z kim zagra Polska na Euro 2024? Los tym razem zdecydowanie nam nie sprzyjał

Z kim zagra Polska na Euro 2024? Los tym razem zdecydowanie nam nie sprzyjał
fot. Icon Sport

Wiemy już, z kim zagra reprezentacja Polski na Euro 2024. W razie ewentualnego awansu poprzez baraże na podopiecznych Michała Probierza czeka naprawdę trudne zadanie.

Z kim zagra Polska na Euro 2024?

Losowanie grup w niemieckim Hamburgu zakończone, a więc absolutnie jasne jest, z kim zagra reprezentacja Polski na Euro 2024. Niestety los, który w kilku poprzednich losowaniach wielkich piłkarskich imprez raczej nam sprzyjał, tym razem postanowił nieco zagrać nam na nosie. Biało-czerwoni w przypadku wygrania baraży zameldują się w grupie D. Rywalami Lewego i spółki będą solidne europejskie marki w postaci ekip Austrii, Holandii oraz Francji.

Co musi się stać żeby Polska awansowała na Euro 2024?

Nim w ogóle zameldujemy się w finałach Euro 2024, musimy naturalnie wygrać dwa spotkania barażowe. W tym pierwszym zaplanowanym na 21 marca 2024 roku przeciwnikami Polaków będą Estończycy. W przypadku pokonania tej reprezentacji finałowym oponentem naszych Orłów będzie ktoś z pary Walia/Finlandia. Starcie decydujące o awansie na mistrzostwa Europy odbędzie się 26 marca 2024r.

Czy będziemy mieli okazję wziąć w nim udział? Oczywiście mamy wielką nadzieję, że tak. Mając jednak na uwadze parę ostatnich występów uczestników 1/8 finału mundialu w Katarze niczego nie można być w 100% pewnym.