MŚ Siatkarek 2022: zapowiedź, drabinka, grupy, terminarz, zasady, gdzie oglądać transmisje?

MŚ Siatkarek 2022: zapowiedź, drabinka, grupy, terminarz, zasady, gdzie oglądać transmisje?
fot. Icon Sport

Emocje po zakończonym turnieju z udziałem podopiecznych Nikoli Grbica jeszcze nie opadły, a przed wszystkimi kibicami kolejne wielkie sportowe emocje. Jak Biało-czerwone zaprezentują się podczas Mistrzostwa Świata w siatkówce kobiet 2022? Grupy, terminarz, zasady. Serdecznie zapraszamy.

Zaczynamy MŚ Siatkarek 2022 – terminarz, kiedy grają Polki?

MŚ siatkarek 2022 terminarz przewiduje, że tegoroczny siatkarski mundial rozpocznie się dla Polek już 23 września. Z kim Biało-czerwone spotkają się w meczu otwarcia? Oto krótkie zestawienie:

 • Polska – Chorwacja (23.09.2022r., godz. 18:00)
 • Polska – Tajlandia (27.09.2022r., godz. 20:30)
 • Polska – Korea Południowa (28.09.2022r., godz. 20:30)
 • Polska – Dominikana (29.09.2022r, 20:30)
 • Polska – Turcja (01.10.2022r., 20:30)

MŚ Siatkarek 2022 grupy i wyniki

Grupa A

 1. Holandia
 2. Włochy
 3. Portoryko
 4. Belgia
 5. Kenia
 6. Kamerun

Aktualne wicemistrzynie świata oraz mistrzynie Europy Włoszki i długo, długo nic. Tak w skrócie będzie zapewne wyglądał układ sił w grupie A. Awans do kolejnej fazy zmagań uzyskają prawdopodobnie ostatecznie wszystkie ekipy ze Starego Kontynentu. Kto skończy ten etap rywalizacji na czwartym miejscu? Nasz typ to Portoryko.

Grupa B

 1. Turcja
 2. Chorwacja
 3. Polska
 4. Dominikana
 5. Tajlandia
 6. Korea Południowa

Polskiego kibica z pewnością najbardziej będzie interesował przebieg zdarzeń w grupie B. Trzeba przyznać, że los był dość łaskawy dla podopiecznych Stefano Lavariniego. Druga bądź trzecia lokata to miejsca, które nasze dziewczyny powinny uzyskać bez choćby najmniejszych problemów. Każdy inny wynik będzie można uznać oficjalnie za porażkę.

Grupa C

 1. Bułgaria
 2. Serbia
 3. USA
 4. Niemcy
 5. Kanada
 6. Kazachstan

Finałowa rywalizacja Serbek z Włoszkami była ozdobą poprzedniego czempionatu rozgrywanego na japońskiej ziemi, a także ME w 2021 roku. Istnieje spora szansa, że taki scenariusz będzie miał miejsce po raz kolejny. Nim to się jednak stanie, reprezentantki Serbii muszą zmierzyć się m.in. z silnymi Amerykankami czy Niemkami. Czy wyjdą z tych potyczek zwycięsko? Czas pokaże.

Grupa D

 1. Czechy
 2. Japonia
 3. Chiny
 4. Brazylia
 5. Argentyna
 6. Kolumbia

Jeśli patrzylibyśmy na to grono wyłącznie pod kątem zdobytych trofeów, to grupa D absolutnie miałaby sobie równych. Japonia oraz Chiny sięgały bowiem w przeszłości aż siedmiokrotnie po tytuł najlepszej reprezentacji narodowej na świecie. W tegorocznej edycji o powtórzenie tego sukcesu może być piekielnie trudno. Pozostali rywale nie śpią i zdają się być w dużo lepszej formie niż dwie wymienione wyżej drużyny.

MŚ Siatkarek 2022 zasady, jak wygląda regulamin, ile drużyn awansuje?

Międzynarodowa federacja zadecydowała, że podczas MŚ siatkarek 2022 zasady będą zgoła inne aniżeli w niedawnym turnieju Panów. Tutaj 24 drużyny podzielono na cztery grupy. W każdej znalazło się dokładnie sześć zespołów. Sposobność gry w drugiej fazie będą miały po cztery ekipy z każdej z tych grup. Tam stworzone zostaną dwie ośmiozespołowe grupy. Grupa E będzie zawierała czołowe teamy z grup A i B, natomiast grupa F po cztery najmocniejsze zespoły z grup C oraz D.

Wyniki uzyskane w pierwszej rundzie zmagań będą zaliczone do fazy drugiej. W praktyce oznacza to, że każdy z zespołów rozegra w drugiej fazie dokładnie po cztery spotkania. Tam z MŚ siatkarek 2022 grupy awans do ćwierćfinałów zapewni sobie najlepsza ósemka. Następnie tradycyjnie odbędą się półfinały, a także starcia w strefie medalowej.

MŚ Siatkarek 2022 drabinka fazy finałowej

MŚ siatkarek 2022 drabinka fazy finałowej została w pewnym sensie przedstawiona przez nas już w poprzednim akapicie. Poniżej możecie rzucić jednak okiem na nieco bardziej przejrzystą formę ukazania tej rywalizacji:

ĆWIERĆFINAŁY

 • 11 października: 1E – 4E
 • 11 października: 2E – 3E
 • 11 października: 1F – 4F
 • 11 października: 2F – 3F

PÓŁFINAŁY

 • 12 października, 20:30: 1F/4F – 2F/3F
 • 13 października, 20:00: 1E/4E – 2E/3E

Gdzie oglądać MŚ Siatkarek 2022 i mecze reprezentacji Polski?

W sieci można natrafić na wiele pytań o treści MŚ siatkarek 2022 gdzie oglądać? W tej materii sytuacja wygląda więc dokładnie tak samo jak w przypadku spotkań z udziałem mężczyzn. Cały polsko-holenderski turniej można śledzić na antenach Polsatu Sport, a mecze z udziałem naszych reprezentantek na swoich antenach ma w planach relacjonować także Telewizja Polska. Oczywiście za pośrednictwem stacji TVP2 oraz TVP Sport.

Gdzie oglądać na żywo?
Oglądaj transmisję tutaj

zakłady bukmacherskie BETCLIC

OGLĄDAJ TUTAJ

zakłady bukmacherskie FORTUNA

OGLĄDAJ TUTAJ

OGLĄDAJ TUTAJ

zakłady bukmacherskie sts

OGLĄDAJ TUTAJ

polsat sport

OGLĄDAJ TUTAJ

superbet

OGLĄDAJ TUTAJ

Mistrzostwa Świata w siatkówce kobiet 2022 – faworytki i szanse Polek

Do kogo powędruje ostatecznie medal z najcenniejszego kruszcu? Olbrzymie widoki na złoto i tym samym ustrzelenie przysłowiowego dubletu z Panami mają Włoszki. Przebieg kilku wcześniejszych turniejów pokazuje, że zupełnie bez szans nie są także reprezentantki Serbii, Brazylii oraz USA. Podobnego zdania jest także bukmacher Fortuna, który tak oto wycenia prawdopodobieństwo triumfu każdego z wymienionych zespołów:

Reprezentacja Kurs
USA 3.25
Włochy 3.50
Serbia 5.00
Brazylia 7.50

Kliknij na kurs, żeby obstawić zakład.

MŚ siatkarek 2022 drabinka jest co prawda w miarę korzystna dla Polek, lecz w znaczące sukcesy naszych Pań raczej tym razem nie wierzymy. Do poziomu prezentowanego przez Bartka Kurka i spółkę jeszcze wiele im brakuje. Mamy aczkolwiek nadzieję, że w przyszłości ulegnie to zdecydowanej zmianie.

Gdzie są rozgrywane MŚ siatkarek 2022?

Polska oraz Holandia to kraje, w których zostaną rozegrane Mistrzostwa Świata w siatkówce kobiet 2022. Grupy przedstawiają się dość wyrównanie, tak więc o wielkie sportowe emocje możemy być chyba spokojni.