MotoGP wyniki kwalifikacji: Alex Marquez najlepszy!

MotoGP wyniki kwalifikacji: Alex Marquez najlepszy!
fot. Icon Sport

Przed tygodniem odbyło się Grand Prix Portugalii, które otworzyło nowy sezon zmagań w ramach MotoGP. Tymczasem za nami już kolejne emocje, których dostarczyły kwalifikacje przed wyścigiem w Argentynie. Prezentujemy Moto GP wyniki tej rywalizacji.

Moto GP wyniki kwalifikacji Grand Prix Argentyny (1.04.2023)

Ciekawie, bardzo ciekawie było podczas kwalifikacji przed wyścigiem Grand Prix Argentyny! Zastanawiasz się, jak wypadli poszczególni zawodnicy? Poniżej przedstawiamy MotoGP wyniki uzyskane przez uczestników cyklu.

Poz. Zawodnik Zespół Czas/strata
1. Alex Marquez Gresini Racing 1:43.881
2. Marco Bezzecchi Mooney VR46 Racing Team +0.172
3. Francesco Bagnaia Ducati +0.858
4. Franco Morbidelli Monster Energy Yamaha +2.101
5. Maverick Vinales Aprilia +2.101
6. Johann Zarco Pramac Racing +2.582
7. Luca Marini Mooney VR46 Racing Team +2.707
8. Jorge Martin Pramac Racing +2.754
9. Aleix Espargaro Aprilia +2.997
10. Fabio Quartararo Monster Energy Yamaha +3.241
11. Takaaki Nakagami LCR Honda +4.328
12. Alex Rins LCR Honda +4.813

Weekend z Grand Prix Argentyny

Kwalifikacje dostarczyły sporych emocji. Znasz już Moto GP wyniki i teraz pewnie wyczekujesz kolejnych wrażeń? To dobrze, bardzo dobrze! Przed nami jeszcze sprint oraz wyścig. Jeżeli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do śledzenia transmisji.

Zmagania transmitowane będą na kilka sposobów. Rywalizację można oglądać na Polsat Sport Premium 2, a także na PolsatSport.pl i Polsat Box Go. Możliwości jest zatem sporo – każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście dostęp do przekazu live z MotoGP jest płatny.

Kiedy dokładnie kolejne akcenty weekendu z MotoGP? 1 kwietnia o godzinie 20:00 rozpocznie się sprint. Na 2 kwietnia zaplanowano z kolei rozgrzewkę (14:45-14:55) oraz tę przysłowiową wisienkę na torcie w postaci wyścigu.

Kwalifikacje zapewniły sporo emocji i przeczuwamy, że podobnie będzie podczas kolejnych zmagań w ramach MotoGP w Argentynie. Co godne przypomnienia, w zeszłym roku na torze Termas de Rio Hondo najlepszy był Aleix Espargaro. Bardzo ciekawe, jak będzie tym razem!

Wiadomo już, że kilku zawodników opuści ten wyścig. Do Argentyny nie przyjechali tacy przedstawiciele MotoGP jak Marc Marquez, Pol Espargaro, Miguel Oliveira oraz Enea Basianini.

Ten pierwszy otrzymał karę zawieszenia za uderzenie w Miguela Oliveirę w trakcie wyścigu w Portugalii. Pozostali natomiast walczą z problemami zdrowotnymi. Stawka jest więc nieco przetrzebiona, ale w sporcie niestety tak bywa.