Skoki narciarskie dzisiaj, kiedy i o której MŚ w lotach? (27.01.2024)

Skoki narciarskie dzisiaj, kiedy i o której MŚ w lotach? (27.01.2024)

Każdy, kto śledzi na bieżąco skoki narciarskie dzisiaj powinien być w siódmym niebie. Na skoczni Kulm wyłoniony zostanie bowiem nowy mistrz świata w lotach. Sprawdźcie, o której można spodziewać się ostatecznych rozstrzygnięć na mamuciej skoczni w Bad Mitterndorf.

O której godzinie i kiedy skoki narciarskie dzisiaj?

W sobotę program zawodów wygląda nieco inaczej, niż miało to miejsce w piątek. Na 13:00 zaplanowana została bowiem seria próbna. Dokładnie godzinę później powinien rozpocząć się już natomiast właściwy konkurs podzielony na dwie serie (trzecią oraz czwartą). Szczegółowy “rozkład jazdy” na dzisiaj prezentujemy poniżej:

Sobota, 27.01.2024

13:00 – seria próbna

14:00 – trzecia oraz czwarta seria konkursowa

Gdzie oglądać MŚ w lotach dzisiaj?

Transmisja telewizyjna z rywalizacji w Bad Mitterndorf będzie dostępna na antenach Telewizji Polskiej. Mowa tu konkretnie o kanałach TVP1 oraz TVP Sport. W internecie wszyscy zainteresowani znajdą natomiast stosowne relacje na stronie internetowej sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Wytrzymać presję

Timi Zajc, który jest w tej chwili liderem klasyfikacji generalnej MŚ w lotach, stoi przed naprawdę trudnym zadaniem. Nie dość, że przez dwie sobotnie serie musi obronić swoją przewagę nad rywalami, to dodatkowo jego najpoważniejszym przeciwnikiem będzie Stefan Kraft, a więc skoczek mający za sobą wsparcie rodzimych kibiców.

Reprezentanci Słowenii w przeszłości udowadniali już kilkukrotnie, że akurat podczas zmagań na “mamutach” absolutnie nie pękają. Wydaje mi się, że dziś będzie dokładnie tak samo.

Mam również cichą nadzieję, że o sprawienie małej sensacji postarają się nasze Orły. Bliższy sukcesu jest oczywiście szósty obecnie Piotr Żyła. Aleksander Zniszczoł notuje jednak formę życia i całkowicie odbieranie mu szans byłoby oczywiście bardzo niesprawiedliwe.