Iga Świątek straci pierwsze miejsce w rankingu? Rywalka jest blisko

Iga Świątek straci pierwsze miejsce w rankingu? Rywalka jest blisko
Icon Sport

Polska tenisistka ma za sobą bardzo dobry okres, co prezentuje także w trakcie turnieju w Madrycie. Jednak w przypadku ewentualnej porażki w półfinale, istnieje szansa, że Iga Świątek straci pierwsze miejsce w rankingu WTA Race. Jest to zestawienie, które obejmuje wyniki zawodniczek wyłącznie z tego sezonu.

W bieżącej kampanii raszyniance udało się triumfować dwukrotnie w turniejach rangi WTA 1000 – miało to miejsce w Indian Wells oraz Dosze. Nie tak dawno zatrzymała się na etapie półfinału w Stuttgarcie, a teraz na tym samym etapie hiszpańskiej imprezy Polka zmierzy się z Madison Keys.

Złe wieści dla Igi Świątek. Może stracić prowadzenie w rankingu

Na razie w zestawieniu WTA Race Iga Świątek zajmuje pierwszą pozycję i ma na swoim koncie 3725 punktów. Awans do finału madryckiego turnieju spowoduje, że ta liczba wzrośnie do 3985, a w przypadku wygranej w całym turnieju do 4335.

Gdyby wszystko poszło zgodnie z planem i Polka dała radę wygrać turniej w Hiszpanii, to jej pozycja się rzecz jasna nie zmieni bez względu na to, co zaprezentują rywalki. Sprawy mogą się jednak skomplikować, jeśli Jelena Rybakina w tej imprezie zajdzie dalej niż 22-latka.

Na ten moment kazachska tenisistka zajmuje drugą pozycję w rankingu WTA Race, ale jej strata do Igi Świątek nie jest duża, bo wynosi raptem 142 punkty. Trzecie miejsce należy do Aryny Sabalenki, ale w jej przypadku nawet ostateczna wygrana w turnieju nie pozwoli przeskoczyć Polki.

Choć istnieje szansa na to, że Iga Świątek straci pierwsze miejsce w rankingu, to nadal są to tylko rozważania teoretyczne. Polska tenisistka ma wszystko w swoich rękach i pozostaje nam mieć nadzieję, że pewnie awansuje do finału, a w nim sięgnie po trzeci tytuł w trwającym sezonie. Rok temu na tej imprezie poległa w decydującym spotkaniu z Aryną Sabalenką.