Iga Świątek zagra w Polsce? Trwają rozmowy ws. dużego turnieju!

Iga Świątek zagra w Polsce? Trwają rozmowy ws. dużego turnieju!
Icon Sport

Polscy kibice są raczej przyzwyczajeni do tego, że największe tenisowe imprezy muszą oglądać poza granicami naszego kraju. Istnieje jednak szansa na to, że w niedalekiej przyszłości Iga Świątek zagra w Polsce. Na temat organizacji turnieju wysokiej rangi wypowiedział się prezes Polskiego Związku Tenisowego Dariusz Łukaszewski w rozmowie z portalem Sport.pl.

Ten temat nie jest żadną nowością. Głośno o tej sprawie zrobiło się na początku marca, gdy minister sportu Sławomir Nitras udzielił wypowiedzi dla mediów. Polityk stwierdził, że nasz kraj powinien walczyć o możliwość zorganizowania imprezy rzędu ATP 500 i WTA 500. Czy w ogóle są na to jakieś możliwości?

Czy Iga Świątek zagra niedługo w Polsce? Na razie brakuje szczegółów

Organizacja turnieju rangi ATP 500 czy WTA 500 to bardzo ambitny cel. Warto jednak przypomnieć, że nie tak dawno w naszym kraju odbywały się w Gdyni i Warszawie turnieje ATP 250. W 2023 roku uznano jednak, że na razie impreza nie będzie kontynuowana. W ostatniej edycji triumfowała Iga Świątek.

Na temat powrotu imprezy WTA 250 do Polski wypowiedział się właśnie Dariusz Łukaszewski. “Rozmawiamy z ministrem o tym i bardzo cenię sobie te dobre relacje. Natomiast nie powinniśmy w tym momencie mówić o szczegółach. To, że my chcemy, to jedno, ale musimy jeszcze porozumieć się z władzami tenisa. Aczkolwiek walcząc o to i mając za sobą teamy Igi oraz Huberta, jesteśmy bliżej zorganizowania męskiego albo damskiego dużego turnieju” – powiedział prezes PZT.

Czy Iga Świątek zagra w Polsce? Na ten moment pozostaje nam czekać na większą liczbę szczegółów. Na razie polscy kibice muszą uzbroić się w cierpliwość i mogą cieszyć się tylko z Polish Open, a więc turnieju o randze WTA 125. Odbędzie się on w Kozerkach i zostanie rozegrany dokładnie między 21 a 27 lipca, czyli jeszcze przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu.