Jakub Kiwior imponuje w Anglii. “Wyglądał bardzo dobrze”

Jakub Kiwior imponuje w Anglii. “Wyglądał bardzo dobrze”
Icon Sport

Reprezentant Biało-Czerwonych przeżywa być może swój najlepszy okres w trakcie przygody w Arsenalu. Polski stoper znalazł się czwarty raz z rzędu w wyjściowym składzie i po spotkaniu z Newcastle United można stwierdzić, że Jakub Kiwior imponuje w Anglii. Obrońca zdobył gola na 4:0 i otrzymał za swój występ wysokie noty od angielskim mediów.

Gol strzelony w meczu Arsenalu z Newcastle United był dla Jakuba Kiwiora drugim trafieniem dla “Kanonierów”. Z pierwszej bramki mógł cieszyć się w maju zeszłego roku – wówczas w spotkaniu z Wolverhampton takżetrafił do siatki po rzucie rożnym. Tym razem również dobrze odnalazł się po stałym fragmencie gry, kiedy wykorzystał dogranie Declana Rice’a.

Dobra forma Jakuba Kiwiora. Zdobył gola i dostał wysokie noty

Mikel Arteta w ostatnim czasie stawia bardzo często na Jakuba Kiwiora. Choć wiąże się to z urazami podstawowych obrońców, to niezależnie od tego, polski obrońca może cieszyć się z regularnej gry. To ważne w kontekście tego, że pojawiały się już plotki na temat potencjalnego odejścia z drużyny “Kanonierów”.

Ostatnio Jakub Kiwior imponuje w Anglii, czego dobrym przykładem będą oceny, jakie Polak zdobył po meczu z Newcastle United. “Solidny występ na lewej obronie. Dobrze zastępuje Zinchenkę i Tomiyasu. Został nagrodzony w drugiej połowie, gdy zdobył bramkę” – napisał portal “Goal.com”, przyznając stoperowi “7”.

W podobnym tonie oceniono reprezentanta Polski na portalu “football.london”. “Wyglądał bardzo dobrze na lewej obronie, dobrze bronił i podłączał się do akcji ofensywnych” – napisano i przyznano Polakowi “8”.

Dobra dyspozycja Jakuba Kiwiora prawdopodobnie ucieszy również polskich kibiców, ponieważ już niebawem odbędą się baraże do Euro 2024. Podopieczni Michała Probierza zmierzą się 21 marca z Estonią. Wysoka forma podstawowego obrońcy naszej kadry może być bardzo dobrym zwiastunem przed tym ważnym zadaniem.