John Yeboah odejdzie z Rakowa Częstochowa? Doszło do pierwszych rozmów

John Yeboah odejdzie z Rakowa Częstochowa? Doszło do pierwszych rozmów
Icon Sport

Istnieje duża szansa na to, że w trakcie letniego okienka transferowego dojdzie do sporych zmian w kadrze mistrza Polski. W Turcji mówi się o tym, że być może John Yeboah odejdzie z Rakowa Częstochowa. Ekwadorczyk znalazł się ponoć na celowniku Konyasporu – podaje portal fotospor.com.

John Yeboah trafił do Rakowa Częstochowa latem 2023 roku. Mówimy o niebagatelnym wzmocnieniu, ponieważ Ekwadorczyk to najdroższy transfer w historii mistrza Polski. “Medaliki” wydały na niego półtora miliona euro. Czy ta przygoda okaże się krótsza, niż pierwotnie można było sądzić?

John Yeboah na celowniku tureckiego klubu. Dojdzie do transferu?

W swoim pierwszym sezonie w Rakowie Częstochowa John Yeboah raczej nie pokazał jeszcze pełni swoich umiejętności, którymi brylował w Śląsku Wrocław. Mimo to Ekwadorczyk znalazł się na celowniku Konyasporu. Według portalu fotospor.com, piłkarz mistrza Polski jest obserwowany przez Turków od kilku tygodni.

Co więcej, zwraca się również uwagę na to, że John Yeboah zna język turecki, co zdecydowanie ułatwiłoby komunikację. To samo źródło informuje, że między dwoma klubami doszło już do pierwszych rozmów, ale jak na razie nic więcej nie zostało ustalone.

Czy John Yeboah odejdzie z Rakowa Częstochowa? Na razie mówimy tylko o pierwszych pogłoskach. Warto dodać także to, że kontrakt Ekwadorczyka z “Medalikami” obowiązuje aż do czerwca 2026 roku, a więc nie będzie mowy o żadnej cenie promocyjnej za tego ofensywnego zawodnika.

Pomijając te plotki, John Yeboah skupia się teraz pewnie na końcówce sezonu. W koszulce Rakowa Częstochowa 23-latek rozegrał 37 spotkań. Udało mu się czterokrotnie trafić do siatki i dołożyć do tego pięć asyst. Szansę na poprawę tego bilansu Ekwadorczyk będzie miał już w sobotni wieczór. Wtedy to zostanie rozegrany hit tej kolejki, kiedy to podopieczni Dawida Szwargi podejmą Legię Warszawa, którą poprowadzi nowy trener po zwolnieniu Kosty Runjaicia.