Legia Warszawa wypłaci miliony Kosta Runjaiciowi? Klub zabrał głos

Legia Warszawa wypłaci miliony Kosta Runjaiciowi? Klub zabrał głos
Icon Sport

Wciąż nie milkną echa tego, co działo się na początku tygodnia w stolicy Polski. Ostatecznie niemiecki trener pożegnał się z posadą, ale nadal do rozwiązania miały pozostawać sprawy formalne. Czy Legia Warszawa wypłaci miliony Kosta Runjaiciowi? Na takie pieniądze miał liczyć Niemiec według “Przeglądu Sportowego”. Portal Legia.Net skontaktował się jednak z warszawskim klubem w celu weryfikacji tej informacji.

Nie tak dawno Kosta Runjaić przedłużył swój kontrakt z Legią Warszawa do końca sezonu 2025/2026. Jednak po ostatnim meczu “Wojskowych”, w którym jego podopieczni zremisowali z Jagiellonią Białystok 1:1, klub podjął decyzję o wcześniejszym zakończeniu tej współpracy.

Miliony złotych dla Kosty Runjaicia? Legia Warszawa dementuje

W “Przeglądzie Sportowym” ukazał się artykuł, gdzie twierdzono, że Kosta Runjaić miałby otrzymać całe wynagrodzenie, które zarobiłby podczas pracy w Legii Warszawa, gdyby ta trwała do końca sezonu 2025/2026. Według wyliczeń Niemiec otrzymałby 750 tys. euro, czyli ponad trzy miliony złotych.

Czy Legia Warszawa wypłaci miliony Kosta Runjaiciowi? Portal Legia.Net dementuje te informacje. “W klubie jednak dementują te informacje i zaprzeczają temu, by bez względu na sytuację zawodową Kosta Runjaić miał mieć wypłacone wszystkie pensje do końca umowy” – czytamy.

Następcą Niemca w Legii Warszawa został Gonçalo Feio, który ma już za sobą pierwszy trening, a niebawem zadebiutuje w hitowym starciu przeciwko Rakowowi Częstochowa. Z kolei Kosta Runjaić raczej niezbyt długo pozostanie bez pracy. W piątek pojawiły się plotki o zainteresowaniu jego usługami ze strony Herthy BSC.

Kosta Runjaić pracował w Legii Warszawa od 2022 roku. W pierwszym sezonie jego podopieczni zakończyli zmagania na drugiej pozycji w Ekstraklasie i wygrali Puchar Polski. W bieżącej kampanii zespół docenić można głównie za wyjście z grupy z Ligi Konferencji Europy, bo w rozgrywkach krajowych “Wojskowi” zajmują piątą pozycję.