Kapitan Rakowa Częstochowa doznał kontuzji. Chorwat wypada na miesiąc

Sporting Lizbona - Raków Częstochowa
Icon Sport

Trzecia kolejka fazy grupowej Ligi Europy miała dla mistrza Polski pozytywy i negatywy. Z jednej strony “Medalikom” w końcu udało się zdobyć jakiś punkt po remisie 1:1 ze Sportingiem CP, ale z drugiej kapitan Rakowa Częstochowa doznał kontuzji. Wiadomo już, na jak długo Zoran Arsenić wypada z gry.

Chorwacki zawodnik może mówić o sporym pechu. Dopiero co wyleczył uraz, który wykluczył go z gry na dłuższy czas, a teraz ponownie doznał kontuzji. W meczu ze Sportingiem CP Viktor Gyokeres nadepnął Zorana Arsenicia. Piłkarz portugalskiego zespołu otrzymał za to wejście czerwoną kartkę, ale zawodnik Rakowa nie był w stanie kontynuować gry. W 14. minucie tego spotkania zmienił go Jean Carlos.

Kapitan Rakowa Częstochowa doznał kontuzji. Znamy szczegóły

O urazie chorwackiego zawodnika wypowiedział się trener Rakowa Częstochowa, Dawid Szwarga, od razu po zakończeniu czwartkowego spotkania. “Spodziewamy się najgorszego – złamania”. Na całe szczęście te prognozy się nie potwierdziły. Gdyby tak się stało, Zoran Arsenić pauzowałby na pewno przez dłuższy okres.

Na temat stanu zdrowia kapitana mistrza Polski głos zabrał rzecznik prasowy Rakowa Częstochowa, Michał Szprendałowicz. “Zoran Arsenić już po badaniach. Nasz kapitan doznał urazu naderwania więzozrostu w stawie skokowym oraz masywnego stłuczenia w obrębie stawu skokowego” – napisał.

Wiemy też już, na jak długo Zoran Arsenić wypadł z gry. “Przerwa w grze może potrwać około miesiąc, co oznacza, że jest duża szansa na powrót Zorana na końcówkę rundy jesiennej” – dodał Michał Szprendałowicz.

Biorąc pod uwagę te informacje, można przypuszczać, że Zoran Arsenić da radę pomóc swojej drużynie w dwóch spotkaniach Ligi Europy. Na pewno przegapi rewanżowe starcie ze Sportingiem CP, ale prawdopodobnie pojawi się na boisku w meczach ze Sturmem Graz oraz Atalantą.

Kapitan Rakowa Częstochowa doznał kontuzji i jest to spore osłabienie dla podopiecznych trenera Dawida Szwargi. Mistrz Polski będzie musiał sobie radzić w najbliższych meczach bez Chorwata. W tej kolejce Ekstraklasy “Medaliki” zmierzą się z Widzewem Łódź.

Zobacz także: Legia Warszawa i Raków Częstochowa zostały ukarane przez UEFA [OFICJALNIE]