Motor Lublin z hitowym transferem. Wiktor Przyjemski wzmacnia kadrę!

Motor Lublin z hitowym transferem. Wiktor Przyjemski wzmacnia kadrę!
fot. Motor Lublin

Transferowa bomba stała się faktem! Wiktor Przyjemski został oficjalnie zaprezentowany jako nowy zawodnik Platinum Motoru Lublin. Utalentowany junior opuszcza więc rodzimą Bydgoszcz.

Wiktor Przyjemski w Motorze Lublin

To, że Wiktor Przyjemski opuści Polonię Bydgoszcz, było pewne już od jakiegoś czasu. Wszelkie wątpliwości definitywnie zostały rozwiane w dniu 17 września 2023 roku, kiedy to Abramczyk Polonia odjechała ostatni mecz sezonu 2023. Bydgoszczanie co prawda wygrali 46:44, ale taki wynik nie dał im awansu do finału ligi.

Właśnie po tym spotkaniu Przyjemski pożegnał się z bydgoską publicznością.

Czuję smutek. Chciałbym podziękować kibicom, którzy mnie dopingowali, wszystkim osobom w klubie. Mam nadzieję, że jeszcze będę miał okazję tutaj wrócić. Dołożyłem wszelkich starań, żeby pomóc drużynie. Niestety nie wyszło – mówił w rozmowie z Canal+.

W przyszłym sezonie Przyjemski będzie jeździć w zespole Motoru Lublin, który w minionych rozgrywkach sięgnął po tytuł mistrza Polski. Juniorską parę stworzy wespół z Bartoszem Bańborem.

W 2023 roku Przyjemski był bardzo solidnym ogniwem Polonii Bydgoszcz. Wystąpił w 16 meczach na zapleczu PGE Ekstraligi i nierzadko prezentował się wręcz fenomenalnie. Zachwycano się nim praktycznie nieustannie. Finalnie wykręcił 190 punktów (włącznie z bonusami). To pozwoliło mu uzyskać średnią biegopunktową rzędu 2,500.

Przyjemskim interesowało się wiele klubów z PGE Ekstraligi. Motor Lublin jednak miał najsolidniejsze argumenty. Z pewnością w ruch poszły ogromne pieniądze.