Piotr Zieliński zostanie piłkarzem Interu Mediolan. Ogłoszenie transferu kwestią godzin

Piotr Zieliński zostanie piłkarzem Interu Mediolan. Ogłoszenie transferu kwestią godzin
Icon Sport

Powoli kończy się saga transferowa związana z polskim pomocnikiem. Jeśli przed samą metą nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to Piotr Zieliński zostanie piłkarzem Interu Mediolan. Włoskie media donoszą, że ogłoszenie przez reprezentanta Polski kierunku przenosin może mieć miejsce już niebawem – nawet w ciągu najbliższych 48 godzin.

Od dłuższego czasu już wiadomo, że Inter Mediolan jest zdecydowanym faworytem w wyścigu o polskiego pomocnika. Choć w mediach można wciąż przeczytać o zainteresowaniu ze strony Juventusu, klubów z Hiszpanii czy Anglii, wiele wskazuje na to, że reprezentant Biało-Czerwonych podjął już ostateczną decyzję i latem wyląduję w zespole finalisty zeszłej edycji Ligi Mistrzów.

Inter Mediolan podpisze kontrakt z Piotrem Zielińskim. Zostały decydujące godziny

Media we Włoszech, a konkretnie “Corriere dello Sport”, sugerują, że Piotr Zieliński zostanie piłkarzem Interu Mediolan i ogłoszenia tego transferu można spodziewać się w ciągu najbliższych 48 godzin. W teorii, w okolicy najbliższej środy powinniśmy być świadkami oficjalnego komunikatu w tej sprawie. Gazeta dodała, że reprezentant Polski podpisze umowę do czerwca 2028 roku i będzie zarabiał w nowym zespole 4,5 mln euro za sezon gry.

Warto przypomnieć, że Piotr Zieliński został poniękąd skreślony przez SSC Napoli. Najpierw podjęto decyzję odnośnie tego, że polski pomocnik nie pomoże swojej drużynie w Lidze Mistrzów. Potem okazało się, że reprezentant Biało-Czerwonych nie otrzymał także szansy w Serie A. Były piłkarz Udinese nie został powołany na mecz z Hellasem Verona.

Jakby nie patrzeć, mówimy jednak o bardzo ważnym piłkarzu ostatnich lat w drużynie “Azzurrich”. Piotr Zieliński w barwach SSC Napoli wystąpił w 355 spotkaniach. Udało mu się zdobyć okrągłe 50 goli i dorzucić do tego 46 asyst. Na razie można się zastanawiać, czy i ewentualnie kiedy Polak będzie miał okazję ten bilans poprawić.