Stephanie Frappart – kim jest sędzia meczu Lech – Djurgardens?

Stephanie Frappart – kim jest sędzia meczu Lech – Djurgardens?

Kibice Lecha i Djurgardens mogą być nieco zaskoczeni, bowiem rozjemcą meczu będzie sędzina, Stephanie Frappart. Kim jest i jakie ma doświadczenie? Sprawdź nasz tekst.

Stephanie Frappart sędzią meczu Lech – Djurgardens

Kim jest Stephanie Frappart? To 38-letnia Francuzka, która jest bez dwóch zdań najpopularniejszą sędziną na świecie. Kibice mogą ją kojarzyć z minionych Mistrzostw Świata w Katarze, kiedy to Frappart była chociażby sędzią głównym w meczu Kostaryka – Niemcy. To nie był zresztą dla niej pierwszy kontakt z poważną piłką. Sędziowaniem na poważnie zajęła się już w 2014 roku, kiedy prowadziła mecze we francuskiej Ligue 2.

W 2015 roku zadebiutowała na Mistrzostwach Świata kobiet w Kanadzie. O Stephanie Frappart głośno zrobiło się w 2019 roku, kiedy została wyznaczona do poprowadzenia meczu Liverpool – Chelsea w ramach Superpucharu Europy. W 2020 roku poprowadziła mecz Liverpoolu z Dynamem Kijów, a rok później Holandii z Łotwą w eliminacjach Mistrzostw Świata. Co ciekawe, Stephanie Frappart była pierwszą kobietą, która poprowadziła męski mecz w Superpucharze Europy, reprezentacyjny, jak i eliminacji MŚ. W 2022 roku na Mistrzostwach Świata jako pierwsza kobieta sędziowała na mundialu jako arbiter główny.

O ile sędzia meczu Lech – Djurgardens budzi nieco kontrowersji, to kibice mogą być spokojni o poziom sędziowania. Stephanie Frappart potrafi zadbać o równe zadowy. Francuzka w 2019 i 2020 roku otrzymała tytuł najlepszej sędziny na świecie, przyznany przez stowarzyszenie IFFHS.

Przypomnijmy, że mecz Lech – Djurgardens już w czwartek 9 marca 2023 roku, a początek o godzinie 21:00. Rewanż tydzień później w Szwecji. Stawką dwumeczu jest awans do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy.