Trener Legii Warszawa podjął decyzję. Nie owijał w bawełnę

Trener Legii Warszawa podjął decyzję. Nie owijał w bawełnę
Icon Sport

“Wojskowi” ponownie nie dali rady wygrać, a to powoduje nerwową atmosferę w klubie i to, że Kosta Runjaić na konferencji prasowej za każdym razem musi odpowiadać na niewygodne pytania. Jak się okazało, trener Legii Warszawa podjął decyzję, jeśli chodzi o dalszą obsadę bramki w stołecznym zespole. Przyznał, który z golkiperów może liczyć na regularne występy w najbliższym czasie.

Legia Warszawa w hicie kolejki mierzyła się u siebie z Pogonią Szczecin. Choć podopieczni Kosty Runjaicia prowadzili w tym meczu 1:0 po bramce Pawła Wszołka, to ostatecznie “Wojskowi” tylko zremisowali, ponieważ wyrównującego gola dla kości zdobył Eftimis Kuluris. Taki wynik powoduje, że stołeczny klub nie dał rady wygrać od pięciu spotkań.

Oto decyzja trenera Legii Warszawa ws. obsady bramki

W ostatnim czasie sporo mówi się o problemach Legii Warszawa, jeśli chodzi o defensywę. Wiąże się to także z krytyką poczynań w bramce, o czym mógł przekonać się Kacper Tobiasz po meczu Ligi Konferencji Europy z Molde. Kosta Runjaić w spotkaniu z Pogonią Szczecin postawił na Dominika Hładuna i można sądzić, że szybko się nie zmieni.

Na konferencji pomeczowej mogliśmy utrwierdzić się w przekonaniu, że trener Legii Warszawa podjął decyzję odnośnie obsady bramki swojego zespołu. “Hładi zostaje” – powiedział Kosta Runjaić po zakończeniu spotkania z Pogonią Szczecin.

Niemiecki trener dodał, że nie ma zamiaru dokonywania korekt w defensywie swojej druzyny. “To nie chodzi o formację. Ustawienie w obronie, Jędza nie mógł dokończyć treningu, to pewnie kwestia zderzenia w Kielcach, Pankov pauzował za kartki. Jedna sytuacja z Burchim o wszystkim zdecydowała, ale Pogoń świetnie wygląda w fazach przejściowych, mogliśmy się lepiej zachowywać” – powiedział Kosta Runjaić cytowany przez “Przegląd Sportowy”.

O tym, czy decyzja trenera Legii Warszawa się obroni, dowiemy się w kolejnych spotkaniach. W następnej kolejce “Wojskowi” zagrają na wyjeździe z Widzewem Łódź. Mecz zaplanowano na 10 marca o 17:30.