Polska – Walia. Skład reprezentacji Polski (26.03.2024)

Polska – Walia. Skład reprezentacji Polski (26.03.2024)
fot. Icon Sport

To jest ten dzień, ten sądny dzień! 26 marca 2024 roku okaże się, czy reprezentacja Polski pojedzie na mistrzostwa Europy 2024 w Niemczech. Poniżej można sprawdzić, na jaki Polska – Walia skład postanowił postawić Michał Probierz. 

Składy na mecz Polska – Walia

Więcej szans nie będzie, więcej szans nie przewidziano. To ostatnia możliwość, by dostać się na Euro 2024! Kto powalczy z ramienia reprezentacji Polski, a kto będzie bronić barw Walii? Rzućmy okiem na zestawienia na pojedynek w Cardiff:

Skład Polski: Wojciech Szczęsny – Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz, Jakub Kiwior – Przemysław Frankowski, Bartosz Slisz, Jakub Piotrowski, Piotr Zieliński, Nicola Zalewski – Robert Lewandowski, Karol Świderski.

Skład Walii: Danny Ward – Neco Williams, Chris Mepmham, Ben Davies, Joe Rodon – Connor Roberts, Ethan Ampadu, Harry Wilson, Jordan James – Brennan Johnson, Kieffer Moore.

Tak prezentują się więc Polska – Walia składy. Michał Probierz uznał, że nie ma co eksperymentować i postawił na identyczne zestawienie, jak na Estonię.

Walia – Polska, a więc pojedynek ostateczny

Emocje wokół starcia Walia – Polska w Cardiff narastały już od kilku dni. Mnóstwo dyskutowano na temat tego, co czeka podopiecznych Michała Probierza i o tym, na kogo powinien postawić selekcjoner. 5:1 w starciu z Estonią to oczywiście optymistyczny prognostyk, ale należy pamiętać, że zasadniczo był to znacznie niżej notowany przeciwnik. Każdy inny wynik jak pewien triumf byłby więc kompromitacją.

Na szczęście tym razem Polacy dali radę i zakwalifikowali się do wielkiego finału baraży. Teraz muszą pokazać charakter w starciu z Walijczykami. Na pewno łatwo nie będzie, ale trzeba być optymistą. Trudno przecież wyobrazić sobie mistrzostwa w Niemczech bez Polski. Musimy tam pojechać!

Pojedynek Walia – Polska będzie można oczywiście oglądać w telewizji. Transmisja dostępna będzie na TVP Sport i TVP1. Mecz obejrzycie także online, na platformie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. Na pewno warto wygospodarować trochę czasu, by sprawdzić, jak tym razem spiszą się podopieczni Michała Probierza.